Країни-члени НАТО повинні перейти до амбітних дій у питанні підтримки України на Вашингтонському саміті Альянсу у липні.
Про це заявила міністерка закордонних справ Румунії Лумініцу Одобеску. Twitter.
Під час засідання Ради Україна-НАТО 4 квітня вона наголосила на "гострій потребі" збереження підтримки євроатлантичного шляху України.
"Наголосила на критичній необхідності підтримувати стійку підтримку євроатлантичного шляху України. Вашингтонський саміт дає вирішальну можливість для амбітних дій у цьому напрямку. Ми твердо налаштовані надавати підтримку для України стільки, скільки буде потрібно", — написала Одобеску у Twitter.
Перспективи вступу України в НАТО
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.
За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.
Українська делегація повернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".