Тренер збірної України з фристайлу пояснив, як вдалося виїхати на закордонні збори

Тренер збірної України з фристайлу пояснив, як вдалося виїхати на закордонні збори

Ексклюзивно
Тренер збірної України з фристайлу пояснив, як вдалося виїхати на закордонні збори НОК-України

Енвер Аблаєв в коментарі Суспільне Спорт розповів поділився деталями того, як збірній України з лижної акробатики та слоупстайлу вдалося виїхати на збір у Швейцарію.

Десять днів тому збірна України з лижної акробатики та слоупстайлу в'їхала на територію Швейцарії, де розпочала тренувальний збір. Це чи не перший закордонний виїзд українських представників зимових видів спорту в 2020 році.

Як пояснив Енвер Аблаєв у коментарі для Суспільне Спорт, домовитися про дозвіл на тренувальний збір в умовах закритих кордонів було складно. Довелося заручатися підтримкою не лише Міністерства молоді та спорту, але також МЗС України та посольства Швейцарії в Україні.

"Я подзвонив міністру молоді та спорту, пояснив нашу ситуацію, описав проблеми, з якими ми зіштовхуємося. У нас гостра необхідність для виїзду закордон, у іншому випадку команда повністю провалює підготовку до зимового сезону. Ми отримали величезну підтримку від Міністерства молоді та спорту, зв’язувалися також з Міністерством закордонних справ, послом Швейцарії в Україні. Швейцарський дипломат в Києві не міг прийняти особисто рішення про допуск нас на територію країни, йому потрібна була команда з парламенту", - зазначив Аблаєв.

Читайте також: Як українські атлети готуються до зимового сезону із закритими кордонами

Щоб підвищити шанси під час розгляду їх прохання на допуск у Швейцарію для зборів, Аблаєв також просив допомоги в олімпійського чемпіона 1994 року, Андреаса Шонбахлера:

"Я дзвонив олімпійському чемпіону Андреасу Шонбахлеру, просив його написати лист у парламент, що він нас запрошує, що ми багато років тренуємося в Швейцарії. Лише допомога з усіх сторін дозволила нам отримати спеціальний дозвіл для команди".

Усього на закордонні збори в Швейцарію виїхало 20 українців: 11 спортсменів з лижної акробатики, 3 - слоупстайлу, а ще тренери, лікарі та масажист. На кожного з членів спортивної делегації було отримано окремий дозвіл, з конкретними паспортними даними. Як зізнається Енвер Аблаєв, завдання було непростим, але дозвіл збірна таки отримала.

Свій тренувальний збір українці розпочали 16 серпня, а триватиме він до 25 вересня. Ось, як пояснює таку довгу тривалість збору головний тренер:

"Спершу планували один збір на два тижні, але прийняли рішення, що будемо продовжувати його ще на два тижні, бо такий дозвіл на в’їзд навряд уже отримаємо. А якщо ми уже дісталися Швейцарії, то краще більше потренуватися".

Перші три збори збірна з фристайлу провела в Івано-Франківську. А усього влітку 2020 року було заплановано одразу чотири закордонні збори, втілити з яких вдалося лише один.

Категорії
Олімпіада-2020Зимовий спортБоксТенісКомандні види спортуВодний спортБаскетболДзюдоMMAФехтуванняКіберспортФормула 1ІншеПаралімпійський спортPress Start