"Якщо загрожують нацбезпеці". В Ізраїлі схвалили тимчасовий закон про заборону іноземних ЗМІ

"Якщо загрожують нацбезпеці". В Ізраїлі схвалили тимчасовий закон про заборону іноземних ЗМІ

Ізраїль
Прапор Ізраїлю. pixabay

Увечері 1 квітня парламент Ізраїлю (Кнесет) схвалив так званий закон про Аль-Джазіру, який надає уряду тимчасові повноваження забороняти іноземним новинним мережам працювати в країні, якщо служби безпеки вважають, що вони завдають шкоди нацбезпеці.

Про це повідомляє The Times of Israel.

Зазначається, що у другому та третьому читаннях на пленумі Кнесету закон було прийнято 71 проти 10 голосів.

Ізраїльський міністр зв’язку Шломо Кархі, який очолював просування закону, пообіцяв одразу після остаточного голосування, що канал новин Al Jazeera, який фінансується Катаром, буде закрито "найближчими днями", заявивши, що "свободи слова для рупорів ХАМАСу в Ізраїлі не буде".

Новий закон дає прем'єр-міністру та міністру зв'язку повноваження віддавати розпорядження про тимчасове закриття іноземних видань, що працюють в Ізраїлі, та конфіскувати їхнє обладнання, якщо вважається, що вони "завдають реальної шкоди державній безпеці".

Відповідно до положень закону, будь-який наказ про закриття іноземного каналу новин повинен бути поданий протягом 24 годин для судового розгляду головою окружного суду, який потім протягом трьох днів повинен вирішити, чи бажають вони змінити або скоротити період Замовити.

Сам закон був прийнятий як тимчасовий і втрачає чинність 31 липня або раніше, якщо уряд скасує оголошення надзвичайної ситуації у державі.

Ця законодавча ініціатива пройшла перше читання на пленумі в лютому і була схвалена для другого і третього читань після розширених дебатів у Комітеті з національної безпеки Кнесету.

Al Jazeera — катарська міжнародна телекомпанія зі штаб-квартирами у Досі, Лондоні, Куала-Лумпурі й Вашингтоні.

Вторгнення бойовиків руху ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня 2023 року Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази. Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів у воєнний час.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу на території анклаву.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". 27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня вперше для евакуації іноземців відкрили контрольно-пропускний пункт "Рафах", що на кордоні з Єгиптом.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над містом Газа. Через місяць стало відомо, що ЦАХАЛ зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі. 24 грудня 2023 року прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та бойовиками ХАМАСу в Червоному морі єменські хусити, яких підтримують терористичні угруповання та Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що завдають ударів по кораблях Ізраїля та їх союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно зі Сполученим Королівством завдали ударів по силах хуситів в Ємені.

На початок