Інклюзивний центр потребує спеціалістів: як допомагають дітям з інвалідністю в Балаклії

Інклюзивний центр потребує спеціалістів: як допомагають дітям з інвалідністю в Балаклії

Інклюзивний центр потребує спеціалістів: як допомагають дітям з інвалідністю в Балаклії balrada.gov.ua

Організацією інклюзивного навчання в Балаклії займається інклюзивно-ресурсний центр. Щорічно для його потреб в район надходить субвенція у розмірі 200 тисяч гривень. Нещодавно у центрі зробили ремонт, однак у закладі не вистачає спеціалістів.

З якими труднощами в організації інклюзивної освіти на Харківщині стикаються батьки та діти та як їх вирішують представники влади, говорили в етері Суспільного в рамках проєкту "Місцеві".

Світлана Яковенко — багатодітна мати, яка виховує пʼятирічного хлопчика з особливими освітніми потребами, та керує балаклійською громадською організацією "Чарівні діти". На її думку, Балаклія мало пристосована для життя та дозвілля дітей з інвалідністю.

"Наша громадська організація намагається привернути увагу до потреб батьків дітей з особливими освітніми потребами, бо у місті відсутні умови для полегшення життя дітей з інвалідністю. У місті немає нічого: ні адаптивної фізкультури, ні сенсорної інтеграції, ні позашкільних гуртків з інклюзивною формою навчання, майданчиків для дітей з інвалідністю. Діти маленьких міст мають вкрай мало шансів на терапію, діагностику. Ми всі їдемо за такою допомогою до Харкова", — розповіла Яковенко.

Усього у Балаклійському районі працює 31 заклад загальної і середньої освіти та 15 закладів дошкільної освіти, розповіла начальниця відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації Світлана Швід. В інклюзивно-ресурсному центрі, який займається з дітьми з інвалідністю, не вистачає спеціалістів. На постійній основі в ІРЦ працює тільки завідувач і психолог. Намагаються залучити дефектолога і логопеда, каже Швід.

Інклюзивний центр потребує спеціалістів: як допомагають дітям з інвалідністю в Балакліїbalrada.gov.ua

За її словами, в трьох дошкільних навчальних закладах організували навчання для трьох дітей з інвалідністю.

"У нас виникла потреба. Була велика кількість дітей з затримкою психічного розладу. І саме на базі Балаклійського ДНЗ було створено дві групи на 20 дітей. Саме тут сформовані дітки з затримкою психічного розвитку", — говорить Швід.

"Також у нас є дошкільний Балаклійський навчальний заклад №8, розрахований на 40 ліжок. Тут навчаються діти з порушенням мовлення. З ними працює дефектолог та логопед", — зазначила начальниця відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації.

Усього в школах Балаклійського району навчаються 18 дітей в 18 інклюзивних класах.

Читайте також: Як харків'янин з синдромом Дауна став студентом коледжу. Влад Погрібний. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди