Опалювальний сезон близько. Як утеплити власну оселю

Опалювальний сезон близько. Як утеплити власну оселю

Опалювальний сезон близько. Як утеплити власну оселю
. Колаж, Денис Пристай

Як зберегти тепло і знизити витрати на опалення свого будинку чи квартири. Перед початком опалювального сезону 2021 року в Україні Суспільне ділиться лайфхаками, які допоможуть утеплити оселю та зменшити розмір платіжок. Наші поради не вимагатимуть грошових вкладень, зате дозволять з комфортом пережити холодний сезон.

Як утеплити приміщення

Ущільніть вікна. Перше й основне правило – перевірте, наскільки герметичними є ваші вікна, й ущільніть їх, якщо існує така необхідність. Особливо актуальна ця проблема для власників старих віконних рам. 

Зробити це досить просто. Візьміть поролон, помістіть його у щілини та заклейте паперовою стрічкою або ж спеціальною стрічкою для вікон.

Коли сонце заходить, вікна стають найголовнішим джерелом тепловтрат. Закривайте їх на ніч щільними шторами або навіть старими ковдрами.

Ущільніть двері. Написане вище стосується й дверей. Оселя швидко охолоджуватиметься, якщо двері пропускатимуть холодне повітря. Утеплити їх можна за допомогою тих же поролонових смужок. У випадках, якщо холодне повітря тягне з-під дверей, то можна просто підкласти валик чи грубу тканину, які запобігатимуть виходу теплого повітря з житлових кімнат.

Помістіть фольгу за батареєю. Батареї стоять біля стін, тому частина тепла від них йде на обігрів цегли замість того, щоб гріти внутрішнє приміщення. Для запобігання цьому достатньо просто поставити тепловідбивний матеріал між стіною й батареєю. Наприклад, звичайну фольгу.

Як зберегти тепло

Не закривайте батареї. Батареї повинні необмежено віддавати тепло приміщенню, щоб в оселі було тепло. Тому намагайтеся не приховувати батареї за масивними меблями та не закривати їх шторами.

Батарея. Ілюстративне фото
Зробіть з алюмінієвої фольги та листа картону простий відбивач і розмістіть його за батареєю. Так ви будете більше опалювати свій будинок і менше – вулицю. Фото: УНІАН

Приймайте душ з відкритими дверима. Аби трохи нагріти оселю, можна приймати душ з відкритими дверима. Якщо ж такої можливості немає чи вам просто некомфортно, то можна залишити ванну кімнату відкритою після купання. Тепле повітря допоможе підвищити температуру в сусідніх приміщеннях.

Не залишайте надовго вікна "на провітрюванні". Якщо надовго залишити вікна "на провітрюванні", кімната охолоджуватиметься набагато сильніше, ніж при короткому періодичному наскрізному провітрюванні. Повторного нагріву кімнати можна чекати понад годину. До того ж таким чином охолоджуються стіни, що може призвести до появи плісняви. Набагато краще кілька разів на день повністю відчиняти вікна на 5-10 хвилин, якщо потрібно, можна й створити протяг.

Закривайте двері в малоопалювані приміщення. Якщо двері весь час будуть відкриті, то кімнати, які мають бути теплими, охолоджуватимуться. Водночас частини квартири, де ви буваєте найрідше (наприклад, коридор), марно нагріватимуться. До того ж різко зростає небезпека появи плісняви шляхом конденсації теплого повітря на холодних стінах менш опалюваного приміщення.

Киньте килим на підлогу. Наразі все більше людей відмовляються від килимів на користь порожньої підлоги (кам’яної, дерев’яної, плиткової тощо). Проте, якщо вам недостатньо тепла, варто розглянути варіант килима чи килимової доріжки – температура в приміщенні сприйматиметься на 2-3 градуси вищою.

Килим на підлозі. Ілюстративне фото
Килими годяться не тільки для створення чудових автентичних фото, але й для утеплення підлоги. Особливо це стане в пригоді тим, хто живе на першому поверсі або в приватному будинку. Ілюстративне фото

Як контролювати температуру

Не вимикайте опалення повністю під час тривалої відсутності. Якщо вас не буде вдома кілька днів, не варто повністю відключати опалення. Кращим рішенням буде залишити батареї ввімкненими на невеликій температурі.

При від’їзді на тиждень й більше температуру можна залишити на рівні 12 градусів, аби не охолоджувалися стіни. Впродовж коротшої відсутності оптимальною температурою будуть 15 градусів.

Не зменшуйте температуру просто заради економії. Не зменшуйте опалення тільки заради економії, оскільки в підсумку результат може виявитися кардинально протилежним. Для повного обігріву приміщення необхідно доволі багато часу. Кімнати, які ніколи не обігріваються та постійно переохолоджуються, може вразити пліснявий грибок.

Протилежна ситуація теж неправильна. Якщо занадто сильно обігрівати оселю, то знижуватиметься вологість повітря, що, в свою чергу, підвищить ризик студних захворювань і хвороб дихальних шляхів.

Якщо температура опуститься нижче 12 градусів, то процедура обігріву всієї оселі розпочнеться заново. Тому краще тримати температуру не нижчою за 15 градусів, а для економії користуватися якимись з описаних вище способів.

Читайте також

В Україні запрацював ринок газу для споживачів. Що зміниться

Які цифри українці побачать у своїх платіжках у новому опалювальному сезоні. Пояснює експерт

Ціни на тепло: чому і на скільки зросте вартість опалення

На початок