Bloomberg: Німеччина виділить 300 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України

Bloomberg: Німеччина виділить 300 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України

ЗМІ
Олаф Шольц
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. AP

Німеччина має намір виділити 300 мільйонів євро для участі в ініціативі Чехії щодо спільних закупівель боєприпасів для Збройних сил України (ЗСУ).

Про це повідомляє агентство Bloomberg, посилаючись на джерела.

За їхніми словами, 300 мільйонів євро (326 мільйонів доларів) буде достатньо, щоб покрити вартість приблизно 180 тисяч снарядів, які закуповує Чехія для України у державах поза межами ЄС. Раніше німецький міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що ФРН покриє витрати на постачання боєприпасів для України у межах цієї ініціативи.

Чеська ініціатива щодо боєприпасів для України

Президент Чехії Петро Павел 17 лютого на Мюнхенській конференції з безпеки заявив, що Прага знайшла можливість придбати для України сотні тисяч артилерійських снарядів у третіх країнах, якщо є кошти для реалізації ініціативи. Згодом ці кошти зібрали.

Раніше агентство Politico писало, що Чехія спонукає Європейський союз до фінансування 450 тисяч боєприпасів для України за межами блоку.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський повідомив про отримання перших 300 тисяч боєприпасів у межах ініціативи щодо їхньої закупівлі за межами ЄС та передачі Україні. Перші снаряди надійдуть до червня.

На початок