Кожна третя школа на Черкащині – малокомплектна, де навчається пів сотні дітей, а подекуди й менше десяти. Грошей на утримання цих закладів витрачають більше, ніж на решту шкіл.

За словами заступниці начальниці обласного департаменту освіти Оксани Сімушіної, аби економити й підвищувати рівень знань в Україні з 2016 року розпочали створювати опорні школи. Чи виграли від цього діти та чи стала освіта якіснішою?
За словами директора Кам'янського ліцею №1 Юрія Погорілого, під час створення Кам’янської ОТГ Тимошівська школа була реорганізована у школу І ступеня і 12 дітей звідти зараз під’їжджають до ліцею. У Тимошівці були дуже малі класи, наповненість по 3-4-5 учнів. Дітям не було за кимсь тягнутись. Нині у класі 21 особа.

Завідувачка Тимошівської школи Леся Небилиця розповіла, що в Тимошівці залишилася філія І ступеня освіти, де навчаються діти початкових класів. Нині там навчається 10 учнів. До придбали нові одномісні парти, обладнання: комп’ютери, ноутбуки, принтери, ламінатори. Також є фліпчарти, дидактичний матеріал, спортивний інвентар.

Учителька початкових класів Лідія Рябошапка зауважила, що у маленькому класі є можливість до кожної дитини підійти і допомогти, однак у великих школах не працювала, тому порівнювати їй немає з чим.
Як повідомила заступниця начальниці департаменту освіти і науки Черкаської області Оксана Сімушіна, упродовж останніх п'яти років на Черкащині ліквідували 20 шкіл.
Повне відео
Авторка Ольга Гуржій
Читайте також
- Чому у Черкасах вже 8 років не можуть встановити систему відеоспостереження
- У Черкасах з десяток дитмайданчиків, що залишаються занедбаними
- У селі на Черкащині 10 років немає води в криницях
- У село на Черкащині 10 років не ходить автобус
- Звільнилася, бо не отримувала зарплату. Медсестра Інна Хоменко
- Житло для лікаря, швидка в горах і реабілітація ветеранів: проблеми й рішення