Один мільйон двісті тисяч гривень за вісім років – стільки витратили Черкаси, щоб створити систему відеоспостереження. Однак вона повноцінно так і не запрацювала.
Два роки тому на той час перший заступник Нацполіції В’ячеслав Аброськін назвав Черкаси найбільш кримінальним містом України через відсутність відеокамер. Через рік після гучних заяв у червні 2019 у Черкасах було вбито журналіста Вадима Комарова. Команда Суспільне. Черкаси зустрілася з друзями і близькими тих черкасців, яких вбили просто неба у центрі міста, а також дізналася, чому ж так складно обладнати обласний центр камерами.
Історія перша
Сергія Пацьору побили й поранили ножем біля одного з магазинів у центрі Черкас у серпні 2019-го. Хлопець помер у лікарні від отриманих травм. Нині четверо із 5 нападників перебувають під слідством. Одного так і не знайшли.

Історія друга
ІТ-підприємця Андрія Заканича застрелили у власному авті в мікрорайоні “Митниця”. Підозру по цій справі нікому не оголосили. Слідство триває.

Історія третя
Черкаського журналіста Вадима Комарова тричі вдарили по голові тупим металевим предметом 4 травня 2019. Після 46 днів коми чоловік помер. Слідчі відпрацьовують дві версії вбивства журналіста. Обидві пов’язані з його професійною діяльністю.

У 2018-му, за рік до цих убивств, керівництво української поліції називає Черкаси найкримінальнішим містом в країні, тому що не працює система відеонагляду "Безпечне місто". Камери допомогли б розкривати злочини.

Начальник управління інформаційної політики Черкаської міської ради Андрій Крилов розповів, що камери зовнішнього спостереження придбав на початку 2017 року департамент оргзабезпечення. Загальна сума склала 760 тисяч гривень.
25 камер придбали, але не встановили, бо кошти на їх придбання були передбачені в бюджеті, а кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації і прошивки щодо їх підключення не були передбачені.

Учасник громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети" Артур Чемирис зазначив, що закуповуються камери постійно, ще з 2012 року, але в обмеженій кількості. Проблема в тому, що їх не встановлюють. Тобто кошти на їх встановлення не спрямовують.
За словами Чемириса, посадовці говорять, що це проблеми відсутності фінансів, однак насправді на встановлення камер, потрібно відносно не великі кошти порівняно з ресурсом, який є в міської ради.
Протидіяти злочинності має система відеонагляду. Втім, проєкт "Безпечна Черкащина" презентували цьогоріч у лютому. Вартість програми 6,5 мільйонів гривень. Однак запрацювати вона має наступного року.
Повне відео:
Авторка: Дарія Шевченко