Звільнилася, бо не отримувала зарплату. Медсестра Інна Хоменко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Звільнилася, бо не отримувала зарплату. Медсестра Інна Хоменко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Звільнилася, бо не отримувала зарплату. Медсестра Інна Хоменко. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
Суспільне: Черкаси

Пів сотні працівників медзакладів у Смілі на Черкащині звільнилися протягом літа. Про це Суспільному розповіла голова профспілки медиків Тетяна Ганжа. Залишають роботу, каже, тому що чотири місяці не отримують зарплату.

Медзаклади частково фінансує Нацслужба здоров’я. Решту грошей мали б спрямувати з місцевого бюджету. Однак депутати 25 разів поспіль не збираються на сесію, аби проголосувати за це питання. Серед тих, хто не витримав безгрошів’я, і 26-річна медсестра, акушерка Інна Хоменко. Жінка виховує п’ятирічного сина.

Зі слів Інни Хоменко, в Смілу вона переїхала. Влаштувалася в Центр здоров’я жінки. Спочатку працювала просто медсестрою УЗД, а потім їй запропонували ще взяти обов’язки старшої акушерки.

"Працювала я тут півтора року. Гарний колектив, гарне ставлення".

Із травня медикам перестали виплачувати зарплату. Тобто травень, червень, липень і серпень, за словами медсестри, немає грошей. Іншого виходу, як звільнитися, Інна Хоменко не бачить.

"Неодноразово ми вимагали, щоб нам виплатили зарплату, але не було ніяких зрушень від міської влади. А в нас народ такий, що не розуміє, що ми їм потрібні. Скільки ми мітингували під міськрадою, ніхто із пацієнтів не прийшов нас підтримати", – розповіла Інна.

За її словами, ці місяці без зарплати, це якесь виживання:

"Це було якесь виживання, ці чотири місяці. Дитина хотіла солодкого, дитину потрібно взути, вдіти. Але мусили відмовляти в цьому. Тому що працював лише чоловік і жили тільки на його зарплату. Не було більше доходів, було дуже важко".

25 серпня Інна Хоменко звільнилася. Нині згідно законодавства, відпрацьовує останні дні. Роботу нову ще не знайшла. Жінка шукає роботу, за яку платитимуть кошти.

"Це вимушений вчинок, що я звільнилася. Тому що маю привітний і дружний колектив. Це моя друга родина. Однак, так склалися життєві ситуації, що я змушена звільнитися", – розповіла Інна.

"Це вимушений вчинок": медсестра зі Сміли звільнилася, тому що не отримувала зарплату
Суспільне: Черкаси

Депутатка Смілянської міськради Тетяна Павленко розповіла Суспільному, що смілянські обранці не ходять на сесії тому, що міський голова не хоче підписувати відповідні папери:

"Ми не ходимо, тому що Цибко не хоче підписувати ті документи, що ми, як більшість, ухвалили. Ми збиралися кілька разів, однак Цибко від нас тікає. То чому ми будемо туди ходить, скажіть, будь ласка?"

"Це вимушений вчинок": медсестра зі Сміли звільнилася, тому що не отримувала зарплату
Суспільне: Черкаси

Депутатк Смілянської міськради Василь Портянко також прокоментував ситуацію:

"Зміни до бюджету – це три листа. Непогоджене вирішення. Якщо немає компромісу, то є варіант – або зривати сесію, або відшукати компроміс".

Міський голова Сміли Олексій Цибко повідомив, що жодним чином не може впливати на вирішення проблеми:

"У мене таких прав немає. Фізично я їх привести не можу. Це шантаж, це саботаж".

Тим часом у Смілі пів сотні медичних працівників звільнилися з роботи.

Авторка: Тетяна Недбайло

Читайте також

На початок