Канада виділяє кошти на боєприпаси для України у межах ініціативи Чехії

Канада виділяє кошти на боєприпаси для України у межах ініціативи Чехії

Прапор Канади
Прапор Канади. Getty Images

Міністр оборони Канади Білл Блер зробив заяву щодо виділення 40 мільйонів доларів (майже 30 мільйонів доларів США) на закупівлю артилерійських боєприпасів для України у межах ініціативи Чехії.

Про це посадовець повідомив під час засідання Контактної групи з питань оборони у форматі "Рамштайн" 19 березня.

"Такий внесок дозволить доставити в Україну кілька тисяч снарядів", — інформується на сайті канадського оборонного відомства.

Блер зазначив, що у межах дискусій на "Рамштайні" українські офіційні особи чітко дали зрозуміти, що потрібно більше артбоєприпасів.

"Ми прагнемо якнайшвидше задовольнити нагальні потреби України. Підтримуючи ініціативу Чехії стосовно передачі великої кількості снарядів, Канада подвоює свої зусилля для задоволення однієї з найнагальніших оборонних потреб", — вказав міністр.

Окрім цього, посадовець розповів, що Оттава передасть ЗСУ пристрої нічного бачення на 7,5 мільйона доларів, які закуплять у компанії Twenty20 Insight.

Блер також підтвердив, що Канада приєдналася до коаліції Контактної групи з питань оборони України щодо можливостей безпілотників, яку спільно очолюють Латвія та Велика Британія.

19 лютого міністр оборони оголосив, що Канада передасть Україні понад 800 багатоцільових безпілотних літальних комплексів SkyRanger R70.

"Ці дрони необхідні для спостереження та збору розвідданих, а також можуть використовуватися для транспортування та доставки припасів. Канада разом з Україною розробляє план навчання та графік доставки, які мають розпочатися цієї весни", — пояснювали у МО.

Раніше президент Чехії Петр Павел поінформував, що Прага знайшла 800 тисяч артснарядів, які могла б доставити в Україну. Політик уточнив, що боєприпаси можна доставити протягом кількох тижнів, але для цього потрібне фінансування.

На початок