Визначено перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови України — Міносвіти

Визначено перші 72 профтехи, де навчатимуть професій для відбудови України — Міносвіти

Міносвіти
Міністерство освіти і науки України. Фото: УНІАН

У Міністерстві освіти і науки поінформували, що вже визначились із переліком 72 професійних технічних навчальних закладів, де навчатимуть професій, які потрібні для відбудови України. Ці заклади отримають 500 мільйонів гривень держкоштів на оновлення власних майстерень. Трансформація профтехів відбувається в межах проєкту "#100 майстерень".

Про це повідомляє пресслужба МОН.

"Уже наприкінці весни цього року вони розпочнуть масштабні оновлення навчальних приміщень, а в наступному навчальному році в них зможуть здобувати освіту всі охочі. Решту 28 профтехів, майстерні яких буде оновлено за кошти міжнародних партнерів і бізнесу, ще обирають", — йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що минулого року оголосили про старт проєкту "#100 майстерень", метою якого є оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібних професій для країни.

За словами очільника МОН Оксена Лісового, мета проєкту — створити умови для підготовки фахівців, яких сьогодні критично бракує на ринку праці й водночас надати поштовху для розвитку профтехосвіти загалом.

Під час відбору закладів-переможців ретельно оцінювали заявки. Кожен заклад мав спрогнозувати, який вплив на економічне зростання регіону та ринок праці матиме нова майстерня. Зрештою найбільше майстерень буде створено за напрямами сільського господарства та громадського харчування. Це ті сфери, де ми потребуємо фахівців уже тут і зараз. Крім цього, у пріоритеті: машинобудування, будівництво та автомобільний транспорт", — розповів Лісовий.

Основні напрями, за якими будуть створені майстерні в 72 профтехах:

  • сільське господарство — 14 майстерень;
  • громадське харчування — 10 майстерень;
  • промисловість та машинобудування — 7 майстерень;
  • будівництво та автомобільний транспорт — 6 майстерень.

Також майстерні будуть також створені за такими профілями, як зварювання, металообробка, деревообробка тощо.

У МОН додали, що також цьогоріч буде створено дві майстерні за профілем оператор "оператор цивільних дронів". Професію планують ліцензувати у 2024 році. За цим напрямом майстерні оновлять в Тернопільському професійному коледжі з посиленою військовою та фізичною підготовкою і Чернівецькому вищому професійному училищі радіоелектроніки.

Заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній зазначив, що аналізуючи проєктні заявки профтехів, було "приємно бачити, як заклади освіти відповідально та професійно підійшли до цього процесу".

"Усі учасники розробили дизайн-проєкти майбутніх майстерень, прораховували детальний кошторис, пояснили, для чого їм потрібна та чи інша техніка. Важливо, що до створення більшості заявок долучилася місцева влада і бізнес. Ми прагнемо, щоб саме така взаємодія, такий постійний діалог бізнесу, закладів та місцевих чиновників відбувався завжди", — сказав посадовець.

У відомстві також заявили, що гайдлайни щодо вигляду майбутніх майстерень Міносвіти розробить спільно з урбан-бюро BigCityLab. Це дасть змогу зробити приміщення інноваційними, технологічними та зручними для навчання. Також спільно з дизайн-бюро Spiilkа МОН оновить дизайн сайтів профтехів.

У лютому 2024-го прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що потреби на відбудову України складають майже 486 мільярдів доларів. З них на швидке відновлення потрібно 15 мільярдів.

На початок