Потреби на відбудову України складають вже майже 486 млрд доларів — Шмигаль

Потреби на відбудову України складають вже майже 486 млрд доларів — Шмигаль

Потреби на відбудову України складають вже майже 486 млрд доларів — Шмигаль
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Telegram/Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що потреби на відбудову України складають майже 486 мільярдів доларів. З них на швидке відновлення потрібно 15 мільярдів доларів.

Про це посадовець повідомив під час презентації третьої оцінки збитків і потреб, яку уряд провів спільно зі Світовим банком.

За словами Шмигаля, протягом останнього року потреби на відбудову продовжили зростати — "особливо у житловому секторі, де через дії ворога зруйновано чи пошкоджено 10% від усього фонду житла".

Прем'єр-міністра зазначив, що також негативна динаміка присутня в аграрному секторі й у екології через влаштований окупантами теракт на Каховській ГЕС і замінування українських земель.

Посадовець наголосив, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів. Позиція Києва залишається незмінною — платити повинна Москва.

"Маємо запустити цей процес вже цього року. Використання доходів від активів РФ вважаємо можливим проміжним рішенням, яке не скасовує необхідність повної конфіскації", — підкреслив Шмигаль.

Прем'єр-міністр розповів, що, попри повномасштабну війну, уряд за підтримки партнерів продовжує реалізацію програми швидкого відновлення.

"Минулого року відновлено понад 37 тисяч об'єктів. Водночас уряд створює умови для залучення приватних інвестицій, які дозволять прискорити процес відбудови й трансформацію держави на шляху до ЄС", — вказав посадовець.

Шмигаль пояснив, що залучення та спрямування 15 мільярдів доларів у швидке відновлення згенерує ще орієнтовно 5,5 мільярда доларів інвестицій.

"Розраховуємо залучити іноземні інвестиції, не чекаючи завершення війни. Визначені пріоритетні галузі: ОПК, енергетика, будівництво, аграрний сектор, природні ресурси, цифрові технології, IT-сектор. Кожна із галузей даватиме продукцію з високою часткою доданої вартості. Це працюватиме на нашу економічну стійкість", — поінформував прем'єр-міністр.

Посадовець додав, що сукупні економічні, соціальні та інші втрати України станом на кінець 2023 року становлять вже майже 499 мільярдів доларів. Найбільше постраждали сектори торгівлі й промисловості, сільське господарство, енергетика і транспорт.

На початок