"Вибори" президента РФ у Придністров'ї: Молдова висилає російського дипломата

"Вибори" президента РФ у Придністров'ї: Молдова висилає російського дипломата

"Вибори" президента РФ у Придністров'ї: Молдова висилає російського дипломата
Прапор Молдови над будівлею молдавського парламенту в Кишиневі. Фото: Loop Images/Universal Images Group через Getty Images.

МЗС Молдови висловило протест російському послу у зв'язку з організацією “виборів” президента РФ на території Придністровського регіону Молдови. Одного зі співробітників посольства оголосили персоною нон ґрата на території Республіки Молдова, і він має покинути країну.

Про це повідомляє МЗС Молдови.

Зазначається, що посла Російської Федерації Олега Васнецова викликали в МЗС. Дипломату висловили протест у зв'язку з організацією "виборів" президента Російської Федерації на території Придністровського регіону Республіки Молдова всупереч позиції молдовської влади.

“У цьому контексті послу було вручено ноту про те, що одного зі співробітників посольства оголосили персоною нон ґрата на території Республіки Молдова, і він має покинути країну”, — йдеться у повідомленні.

Раніше посла Росії в Кишиневі Олега Васнецова викликали на консультації до МЗС Молдови щодо відкриття виборчих дільниць у Придністров'ї. Зокрема йшлося про Тирасполь, Бендери, Рибниці та Григоріопіль.

Напередодні Центральна виборча комісія РФ оголосила про опрацювання 100% протоколів з виборчих дільниць. За результатами підрахунку Володимир Путін набрав 87,28% голосів.

Що відомо про "вибори" президента Росії

За офіційними даними, явка виборців становила 74,22%.

За даними екзит-полу Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), Володимир Путін набрав 87% голосів. Екзит-поли Фонду суспільної думки (ФСД) вказують, що Путін лідирує з результатом у понад 87%.

За словами співголови російського руху "Голос" (визнаний у РФ іноагентом) Станіслава Андрійчука, наразі аналіз явки на вибори президента РФ "вказує на фальсифікації".

Загалом на карту виборів "Голосу" надійшло 1 648 повідомлень про порушення.

"У деяких регіонах РФ явка зовсім неприродна, вона намальована там у деяких територіальних виборчих комісіях: усі сусідні дільничі виборчі комісії показують приблизно однаковий відсоток за явкою аж до десятої частки. Такого у реальному житті не буває. Це ознака відвертої фальсифікації", — пояснив Андрійчук.

"Вибори" в Росії, а також на окупованих територіях України та в анексованому Криму проходили протягом трьох днів. 17 березня — був третім, останнім днем голосування.

На початок