Чи потрібно складати НМТ при вступі на творчі спеціальності — роз'яснення МОН

Чи потрібно складати НМТ при вступі на творчі спеціальності — роз'яснення МОН

Чи потрібно складати НМТ при вступі на творчі спеціальності — роз'яснення МОН
НМТ 2024. Фото: Суспільне Полтава

Вступники до вищих навчальних закладів на творчі спеціальності цього року обов’язково складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), а також творчий конкурс.

Про це повідомили у Міністерстві освіти на тлі спроб мистецьких вишів добитися дозволу на вступ до мистецьких закладів вищої освіти лише на основі творчого конкурсу.

У Міносвіти наголосили, що вступ на вищу освіту потребує підтвердження знань, здобутих у закладах середньої освіти, тому складання НМТ, зокрема й для творчих спеціальностей, є обов'язковим. Таку вимогу послідовно відстоюють у МОН в межах політики держави з посилення якості вищої освіти, зазначили у відомстві.

“Здобуття ступеня бакалавра (а отже, вищої освіти) в мистецькому ЗВО — це не лише розвиток творчості. Це також здобуття фундаментальних знань, компетентностей, які передбачені особою, у якої є вища освіта”, — заявили у МОН.

У міністерстві наголосили, що творчий конкурс є ключовим критерієм для вступу на мистецькі спеціальності і має найбільший вплив на конкурсний бал вступника — 60%. Натомість результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс — по 10% конкурсного бала за кожний предмет.

У МОН нагадали, що тестування в межах НМТ передбачає чотири предмети, з яких три — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору четвертого предмета — за вступником.

Для вступу на творчі спеціальності (у разі розподілу ваги балів між ТК і НМТ на рівні 60-40) бали з кожного предмета НМТ відіграватимуть невирішальну роль у сумі загального вступного бала, але все ж будуть будуть мати місце, що свідчить про готовність вступника до вищої освіти, пояснили у МОН.

Також у міністерстві додали, що вступ до закладів фахової передвищої освіти на творчі спеціальності не вимагає складання НМТ.

“Складання НМТ дає можливість вступнику подавати заяви не лише на мистецькі, але й на всі інші спеціальності, а також обирати місце навчання з урахуванням результатів конкурсного відбору”, — йдеться у повідомленні МОН.

Раніше представники мистецьких закладів вищої освіти направили до МОН листа, у якому намагалися добитися дозволу на вступ до мистецьких закладів вищої освіти лише на основі творчого конкурсу.

На початок