Європарламент не спостерігатиме за виборами в РФ і не коментуватиме їх

Європарламент не спостерігатиме за виборами в РФ і не коментуватиме їх

Європарламент
. Будівля Європарламенту у Страсбурзі. Фото: AP

Європейський парламент не спостерігатиме за виборами президента РФ, які відбудуться 15-17 березня 2024 року, і не коментуватиме ні процес, ні результати.

Про це йдеться у заяві євродепутатів Девіда Макалістера та Томаша Тобе, які є є співголовами Групи підтримки демократії та координації виборів Європейського парламенту.

"Європарламент не спостерігатиме за цим виборчим процесом і, отже, не коментуватиме ані процес, ані результати, які будуть оголошені згодом. Жоден окремий член ЄП не був уповноважений спостерігати або коментувати цей виборчий процес від його імені ані на території РФ, ані на незаконно анексованій території Криму чи територіях України, незаконно окупованих Росією", — йдеться у заяві.

Тому, за словами євродепутатів, якщо будь-який член Європарламенту вирішить прокоментувати ці вибори, він зробить це "за власною ініціативою і за жодних обставин не повинен зобов’язувати Європейський парламент будь-якими заявами чи діями".

Що відомо про підготовку на окупованих територіях до незаконного голосування на виборах президента РФ

На окупованих територіях, зокрема у Луганської області, окупаційна влада у лютому розпочала підготовку для проведення псевдоголосування. Воно триватиме декілька днів, буде можливість голосувати вдома, розповідав начальник Сєвєродонецької МВА Роман Власенко.

Крім того, в тих населених пунктах, де є інтернет, окупанти намагаються влаштувати онлайн голосування. Взяти участь у цих виборах можна буде не лише із російським, а й з українським паспортом.

Що відомо про вибори президента Росії

Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів — з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

14 березня очільники комітетів із закордонних справ 20 країн оприлюднили спільну заяву, у якій відкинули легітимність "виборів" президента РФ, проведених на тимчасово окупованих територіях України. Спільну заяву підписали голови комітетів із 20 країн – України, Латвії, Литви, Естонії, Люксембургу, Чехії, Німеччини, Молдови, Польщі, Ізраїлю, США, Ірландії, Італії, Ісландії, Румунії, Бельгії, Канади, Данії, Іспанії та Великої Британії.

Парламентарі наголосили, що Росія організувала "вибори", які збіглися з 10-ю річницею незаконної анексії Криму, "що є явною провокацією".

У Держдепі також заявли, що США не визнають і ніколи не визнають легітимність чи результати фейкових виборів у суверенній Україні, які є частиною президентських виборів у Росії.

На початок