Bloomberg: Пентагон має пріоритетне відновлення запасів зброї на 6,5 млрд доларів

Bloomberg: Пентагон має пріоритетне відновлення запасів зброї на 6,5 млрд доларів

ЗМІ
Пентагон, США
Міністрество оборони США. Getty Images

Міністерство оборони США має пріоритетно поповнити свої запаси зброї на 6,5 млрд доларів після надання допомоги Україні. Зокрема, відомство потребує ракети для HIMARS, протитанкових комплексів TOW та приладів нічного бачення.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на документ Пентагону, надісланий до Конгресу США.

Згідно з документом, датованим 24 лютого, американські військові заявили про необхідність поповнення запасів ракет GMLRS для реактивних систем залпового вогню HIMARS на 549 мільйонів доларів, придбання протитанкових комплексів TOW на 348 мільйонів доларів та приладів нічного бачення на 308 мільйонів доларів.

Все обладнання та озброєння планується придбати на американських підприємствах у різних штатах. Однак цей список є лише частиною загального переліку озброєнь на суму 10 мільярдів доларів, які США надали Україні зі своїх складів, але пізніше не отримали від Конгресу асигнувань для поповнення запасів.

Пентагон очікує, що ці кошти будуть включені до додаткового запиту президента США Джо Байдена, який передбачає виділення мільярдів доларів на допомогу Україні, Тайваню та Ізраїлю.

Що відомо про законопроєкт про допомогу Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

Спікер нижньої палати Майк Джонсон 27 лютого запевнив, що Палата представників активно шукає та вивчає всі можливі варіанти, включаючи відновлення фінансової та військової підтримки України. Політик пообіцяв своєчасно розібратися з цими питаннями, але не визначив терміни розгляду будь-яких ініціатив, спрямованих на продовження виділення бюджетних асигнувань Україні.

На початок