МЗС України запросило представника Ватикану після слів Папи Римського про "білий прапор"

МЗС України запросило представника Ватикану після слів Папи Римського про "білий прапор"

Міністерство закордонних справ України
Будівля МЗС України. УНІАН

Міністерство закордонних справ запросило представника Ватикану в Україні Вісвальдаса Кульбокаса через висловлювання Папи Римського про "білий прапор".

Про це дипломатичне відомство повідомило на своєму сайті 11 березня.

"Вісвальдасу Кульбокасу повідомили, що в Україні розчаровані словами Понтифіка щодо "білого прапора" та необхідності "проявити хоробрість і вести переговори" з агресором", — йдеться у повідомленні.

У МЗС України зазначили, що замість подібних висловлювань очікували почути від Папи Римського сигнали у бік світової спільноти про необхідність негайного об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви.

В українському зовнішньополітичному відомстві особливо наголосили на тому, що Україна, як ніхто інший, прагне миру.

"Цей мир, однак, має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН та Формули миру", — додали у МЗС.

Що відомо про слова Понтифіка про "білий прапор"

9 березня в інтерв'ю RSI Папа Римський Франциск заявив, що тим, хто "зазнає поразки", "потрібно мати сміливість вести переговори". Понтифік закликав до перемовин та зазначив, що "сильніший той, хто має відвагу білого прапора".

У Ватикані пізніше пояснили, що папа Франциск використав образ білого прапора, оскільки його запропонував інтерв'юер. Понтифік (як наголосив офіційний представник Ватикану Маттео Бруні) мав на увазі перемир'я, а не капітуляцію.

Слова Папи Римського викликали різку реакцію як в Україні, так і в країнах Європи. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що прапор країни синьо-жовтий та інших прапорів вона не підійматиме. Він також застеріг Ватикан від "повторення історичних помилок" та закликав допомогти Україні.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив, що Україна "поранена, але не підкорена" і "нікому й на думку не спадає здатися, навіть там, де сьогодні йдуть бойові дії".

На початок