Невизнаний кількома країнами президент Білорусі Олександр Лукашенко приїхав до СІЗО КДБ та зустрівся із ув'язненими опозиціонерами, зокрема Віктором і Едуардом Бабарико та членкиною Координаційного штабу Лілією Власовою.
"Країна живе під гаслом "даєш діалог". Я подумав виходячи із закидів ваших прихильників, що найрадикальніші пропозиції з усіх питань... Не треба зациклюватися тільки на Конституції ... Половина тут, як я розумію, юристи і прекрасно розуміють, що Конституцію на вулиці не напишеш. Я дивлюся на це ширше, намагаюся переконати не тільки ваших прихильників, але і все суспільство в тому, що на проблему треба дивитися ширше", - сказав він під зустрічі, передає TUT.BY.
Спілкування з ув'язненими тривало близько чотирьох годин. Як передає пропрезидентський канал Пул Первого, метою Лукашенка було "почути думки усіх".
На відео зустрічі видно, що чинний очільник країни говорив щ Віктором та Едуардом Бабарико, членкинею Координаційної ради Лілією Власовою, бізнесменом Юрієм Воскресеньським, політтехнологом Віталіємо Шкляровим. Усього на зустрічі з Лукашенком було близько 12 осіб.
Окрім того, 10 жовтня вперше за чотири місяці лідерка опозиції Світлана Тихановська змогла поспілкуватися з чоловіком Сергієм, якого також утримують в СІЗО. Політикиня сказала чоловікові, що робить усе можливе, що всіх заарештованих звільнили.
Що відомо
- 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ані опозиція, ані міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. Згідно з результатами, Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
- Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їх придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
- 23 вересня Олександра Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську проголосили президентом. Інформація про шосту церемонію інавгурації не розголошувалася, хоча відповідно до закону мала б транслюватися на державних каналах.
- Євросоюз, США, Велика Британія та Канада відмовилися визнати легітимність президентського мандату Олександра Лукашенка. Китай і Туркменістан вже висловили йому свою підтримку.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує позицію ЄС щодо ситуації у Білорусі.
- Сам Лукашенко заявив, що "Ми нікого не просили визнавати або не визнавати наші вибори".
- Зеленський підписав указ, яким полегшив отримання посвідки на постійне проживання білоруським підприємцям та ІТ-спеціалістам.
- Опонентку Олександра Лукашенка на президентських виборах у Білорусі Світлану Тихановську оголосили у міждержавний розшук на території Росії.