"Мобілізація має бути справедливою", — Данілов

"Мобілізація має бути справедливою", — Данілов

Секретар РНБО
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Київ. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, Київ, 22 квітня 2022 р. Фото: AP

Мобілізація має бути передусім справедливою, саме тому влада вирішила внести зміни до законодавства. Завдяки цьому люди краще розумітимуть, на який термін їх можуть мобілізувати, якою буде платня, зброя і навички перед відправленням у гарячі точки.

Про це в ефірі "Єдині Новини" заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

"На всі ці питання маємо отримати відповіді, і тоді дослідження матимуть зовсім інший вигляд. Офіційна мобілізація у нас почалася 24 лютого 2022 року, о 8.00, коли Верховна Рада затвердила рішення РНБО, і на жоден день вона не припинялася", — підкреслив секретар РНБО.

Данілов також наголосив, що на фронті "весна буде така ж гаряча, як і зима".

"Наші Збройні Сили не будуть зупинятися на жоден день, будуть знищувати цю мерзоту, яка вдерлася на нашу територію. Те, що стосується “Сергія Котова” (корабель РФ — ред), він був знищений в наших водах, це не міжнародні води. Це наші води, і все, що буде там з’являтися, буде нищитися", — сказав Олексій Данілов.

Також секретар РНБО розповів. що невдовзі українські морські безпілотники працюватимуть і під водою.

"Те, що стосується безпілотних апаратів, які працюють на воді і скоро працюватимуть під водою, то це наше власне виробництво — наших підприємств, нашого бізнесу — за що їм щира подяка", — сказав Данілов.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.

На початок