Заборона на використання фтору відкладена на сезон. Що стало причиною

Заборона на використання фтору відкладена на сезон. Що стало причиною

Заборона на використання фтору відкладена на сезон. Що стало причиною AP

Біатлоністам не доведеться змінювати підхід до лиж у сезоні 2020/21.

Міжнародний союз біатлоністів відмовився від планів на заборону лижних мазей на основі фтору в найближчу зиму. Про це повідомляється на сайті IBU.

Згідно з рішення IBU, заборона на використання фтору вступить в силу із сезону 2021/22.

Причина відкладення заборони на один сезон пов'язана з затримкою у виготовленні Fluorine Tracker (спеціального портативного приладу, який вимірює вміст фтору в лижах). Цей трекер мав бути готовим ще у вересні, однак його не встигли підготувати через пандемію коронавірусу.

Читайте також: Нові зміни у календарі Кубка Світу. Цього разу оновлений розклад січневих етапів

Відповідно, у команд та організаторів не вистачить часу на тестування, а без належного тестування результати трекера не можуть бути надточними. Таким чином, IBU дозволить використання фтору на лижах у сезоні 2020/21.

Відповідно до нового плану, Fluorine Tracker буде презентований команд до кінця сезону 2020/21. Тож у всіх збірних буде час для підготовки технічних можливостей до нового сезону.

Чому хотіли заборони фтор в біатлоні

  • Фтор - хімічна речовина, виділення якої негативно впливає на навколишнє середовище. Також це отруйна речовина, тож сервісмени, які працювали з лижами, постійно перебували в масках, а в їх приміщеннях обов'язково мала бути вентиляція. В Європейському Союзі діє заборона на виробництво фторованих порошків.

Яку роль виконує фтор у біатлоні

  • Фторовані мазі покращували ковзання лиж на дистанції. На думку сервісменів, заборона фтора могла знизити швидкості у біатлоні та лижних гонках більш ніж на 15%.
Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress StartБіатлонТеніс