Сполучені Штати скинули вантажі допомоги для жителів Сектора Гази

Сполучені Штати скинули вантажі допомоги для жителів Сектора Гази

Сполучені Штати скинули вантажі допомоги для жителів Сектора Гази
Сполучені Штати скидають гуманітарну допомогу над містом Газа, Сектор Гази, у суботу, 2 березня 2024 року. Фото: АР/Mohammed Hajjar

Сполучені Штати Америки та Йорданія скинули з літаків вантажі гуманітарної допомоги для жителів Сектора Гази.

Про це повідомленні Центральне командування Сполучених Штатів Америки

"Центральне командування США та Королівські ВПС Йорданії здійснили комбіноване десантування гуманітарної допомоги в Газу, щоб надати істотну допомогу цивільним особам, які постраждали від поточного конфлікту", — йдеться у заяві CENTCOM.

Військові скинули понад 38 000 порцій їжі уздовж берегової лінії Гази, "що дозволило цивільним отримати життєво важливу допомогу".

CENTCOM заявив, що це було перше відправлення допомоги США в Газу, але розробляються плани щодо потенційних "подальших місій доставки допомоги з повітря"

"Ці десантування є частиною постійних зусиль, щоб отримати більше допомоги в Газу, зокрема шляхом розширення потоку допомоги через наземні коридори та маршрути", — додали у заяві.

Високопоставлені чиновники адміністрації заявили, що вони вивчають усі можливі канали для отримання допомоги в Газі, і що Міністерство оборони наразі планує додаткові скидання. Однак вони кажуть, що найбільшою перешкодою для них є відкриття нових шляхів доставки допомоги в Газу, включно з морським маршрутом, який би доставляв допомогу безпосередньо морем.

Вторгнення бойовиків палестинського руху ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня 2023 року Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази. 11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу в Газі.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". 27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Хагарі заявив, що сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня заявив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада війська Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня для евакуації людей відкрили контрольно-пропускний пункт "Рафах", що на кордоні з Єгиптом. Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, що супроводжувалося звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та бойовиками ХАМАСу в Червоному морі єменські хусити, яких підтримують терористичні угруповання та Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що завдають ударів по кораблях Ізраїля та їх союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно зі Сполученим Королівством завдали ударів по силах хуситів в Ємені.

На початок