Міністр закордонних справ Молдови про заклики Придністров'я до РФ щодо захисту: "Це буде продовжуватися"

Міністр закордонних справ Молдови про заклики Придністров'я до РФ щодо захисту: "Це буде продовжуватися"

Молдова
Невизнане Придністров'я. Stringer/Anadolu Agency via Getty Images

Міністр закордонних справ Молдови Міхай Попшой заявив, що заклики парламентарів невизнаного Придністров'я про "допомогу" до Москви є "ще одним елементом гібридної війни" і спробою дестабілізувати ситуацію в країні. Він підкреслив, що Молдова продовжує залишатися "мішенню для Росії".

Про це глава Міхай Попшой сказав в інтерв'ю Digi24.

"Такі заяви (з боку придністровських політиків — ред.) робилися, робляться і, ймовірно, робитимуться знову", — сказав глава молдовської дипломатії.

Він зазначив, що Молдова, безумовно, залишається мішенню для Росії, у тому числі в контексті майбутніх виборів президента країни й референдуму про європейську інтеграцію.

"Тривалий час ми спостерігаємо спроби дестабілізувати ситуацію та просувати наративи, які суперечать національним інтересам та інтересам молдаван. Однак Молдова за ці два роки зміцнила своє становище, наші держструктури стають все більш стійкими до гібридних атак. Громадяни навчаються не дозволяти маніпулювати собою", — сказав Попшой.

Міністр також заявив, що з огляду на війну Росії проти України, у Молдови немає інших варіантів, крім зниження рівня дипломатичних відносин з РФ.

"Поки хтось порушує міжнародне право, щодня вбиває мирних жителів і руйнує їх домівки, таке не можливо (належні дипломатичні відносини з РФ — ред.). Тому Молдова залишається прихильницею України, її територіальної цілісності та суверенітету", - пояснив він.

28 лютого у Тирасполі відбувся VII з'їзд депутатів усіх рівнів Придністров'я. За підсумками зустрічі парламентарі невизнаної Придністровсько-Молдавської Республіки звернулася до Росії з проханням про "захист Придністров'я".

Дестабілізаційні дії Росії в Молдові

Раніше президентка Молдови Мая Санду заявила, що навесні 2024 року Росія знову спробує дестабілізувати ситуацію у країні, використовуючи режим у придністровському регіоні.

9 січня аналітики з Інституту вивчення війни (ISW) заявили, що російські державні ЗМІ продовжують сіяти політичну нестабільність у Молдові, апелюючи до проросійських сепаратистів у сепаратистському регіоні Придністров’я.

11 січня Міністерство закордонних справ Росії заборонило в'їзд до країни деяким представникам уряду та ЗМІ Молдови через "переслідування російських і російськомовних ЗМІ, а також дискримінацію російських громадян".

На початок