"Без Коломойського". "1+1" оприлюднив оновлену структуру власності медіахолдингу

"Без Коломойського". "1+1" оприлюднив оновлену структуру власності медіахолдингу

Коломойський
Логотип "1+1". Ілюстративне фото: УНІАН

На сайті "1+1" з'явилась структура власності нової компанії, яка не належить українському мільярдеру Ігорю Коломойському. Це товариство "Віжн 1+1", яке, своєю чергою, належить компанії "Солюшнс", кінцевим бенефіціаром якої є голова супутникової платформи Viasat Світлана Міщенко (57%). Окрім неї, 24% належать керівнику медіагрупи Ярославу Пахольчуку, а ще 19% — Віктору Скібі. Останній — співвласник "Компанії з управління активами "Клевер Ессет Менеджмент" із Дніпра. Восени минулого року Скіба передав свою частку на користь компанії Міщенко та Пахольчука.

Відповідний документ опубліковано на сайті медіахолдингу "1+1".

Як пише "Детектор медіа", нова структура власності та поява нової компанії свідчить про те, що "1+1" завершує процес переведення брендів своїх каналів на нові юридичні особи, які вже не належать олігархам Ігорю Коломойському, Ігорю Суркісу та дружині Віктора Медведчука Оксані Марченко. Раніше журналісти видання у подробицях розповідали, про цей процес "рокірувань" у власності медіахолдингу, коли він починався в листопаді минулого року.

"І зараз, як ми й писали, бачимо, що нові компанії (в назвах яких є "Віжн") наново реєструють канали "1+1 Україна" та "Бігуді", а натомість компанії, які належали Коломойському, змінюють логотипи своїх каналів на "1+1 марафон" і "2+2 марафон", — йдеться у повідомленні.

Зокрема компанія "Солюшнс", яка згідно з оприлюдненим документом на сайті "1+1" тепер значиться власником каналу, позиціюється як приватний бізнес керівника "1+1" та власниці платформи Viasat.

"Цій компанії належать платформа кіно та телебачення "Київстар ТБ" (юридична особа ТОВ "Плюс ТБ"), супутниковий оператор Viasat (ТОВ "Віжн ТБ"), телеканали Сomedy Cental (ТОВ "Віжн медіа") та "УНІАН" (ТОВ "Дідживан"). Крім цього, "Солюшнс" займається дистрибуцією телеканалів і бізнесом у диджитал-сегменті", — йдеться у повідомленні.

Також Ярославу Пахольчуку та Світлані Міщенко належить і нова група компаній "Віжн": "Віжн 1+1", "Віжн 2+2", "Віжн 3" та "Віжн 4".

"Випадкове" рішення Нацради з питань телебачення та радіомовлення

"Детектор медіа" підкреслює, що нова структура власності, оприлюднена на сайті "1+1", яка датована 1 лютого 2024 року, відбулась в один день із реєстрацією Національною радою з питань телебачення та радіомовлення двох лінійних каналів, які планують мовити на супутнику, з логотипами "1+1 Україна" та "Бігуді". Юридичними особами цих каналів є компанії ТОВ "Віжн 1+1" і ТОВ "Віжн 4". Вони також уже юридично не належать Коломойському й так само позиціюються як приватний бізнес вищезгаданих Пахольчука та Міщенко.

"Натомість компанія, яка належить олігарху Коломойському — ТОВ "Студія 1+1" — змінила логотип свого каналу з "1+1 Україна" на "1+1 Марафон", — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що тиждень до того, на засіданні Нацради 25 січня, канал "Бігуді" (ТОВ "Рєал Істейт-ТВ") змінив логотип на "2+2 марафон". А лого "Бігуді" залишився в компанії, яка не належить Коломойському — ТОВ "Віжн 4".

"Згадані зміни Нацрада мала зробити для того, щоб у цифровому мовленні не дублювалися логотипи цих каналів. Тому що ці дві нові компанії — ТОВ "Віжн 1+1" і ТОВ "Віжн 4" — торік у листопаді перемогли на конкурсі у мультиплексах "Зеонбуду" та мають мовити з логотипами "1+1 Україна" та "Бігуді", — пояснило видання й додало, що таким чином, "тихо і непомітно, за цілковитої згоди Нацради фактично у двох брендів "Плюсів" змінилися юридичні особи".

Водночас у групі холдингу залишились й інші бренди, які поки що ще не перейшли на нові юридичні особи. Це ТЕТ і "2+2". Зараз вони належать ПрАТ "Телекомпанія "ТЕТ" і ТОВ "Рєал Істейт-ТВ" (власники Коломойський і соратники).

Що відповіли журналістам на запит про появу прав власності нової компанії

"Детектор медіа" звернувся до "1+1 медіа" за коментарем появу власності нової компанії на основному сайті каналу "1+1" (1plus1.ua).

"Наразі на ринку існує два телеканали: “1+1 Україна” та “1+1 Марафон”, які мають різних власників. Сайт 1plus1.ua розміщує новини, що стосуються телеканалу “1+1 Україна”, через що вказана відповідна структура власності ресурсу згідно з виданою ліцензією. Своєю чергою, бренд “1+1”, як і раніше, належить компанії, кінцевим бенефіціарним власником є Ігор Коломойський", — заявили в "1+1 медіа".

Якими медіа в Україні юридично володіє Коломойський

Ігор Коломойський, серед іншого, є співвласником компаній: ТОВ "Рєал Істейт-ТВ", ІП "1+1 Продакшн", ТОВ "ТРК "Студія 1+1", ПрАТ "Телекомпанія «ТЕТ". Вони мають ліцензії на канали "2+2 марафон", "1+1 марафон", ТЕТ і "2+2". А також на "1+1" (без слова "Україна" або "Марафон"), який зараз не транслюється у цифрі.

При цьому у реєстрі (Opendatabot, YouControl) Ігор Коломойський не вказаний як бенефіціарний власник згаданих компаній. Зазначається, що він видалений як кінцевий бенефіціар у 2017 році, а зараз кінцевий бенефіціар відсутній. Однак у Нацраду компанії подають більш деталізовану структуру власності. І станом на осінь минулого року Ігор Коломойський і соратники залишаються кінцевими власниками цих компаній. Наприклад, ТОВ "ТРК "Студія 1+1" (рішення від 31 жовтня 2023 року), ПрАТ "Телекомпанія "ТЕТ" (рішення від 31 жовтня 2023, рішення від 9 листопада 2023 року).

Олігарх Ігор Коломойський

2 вересня 2023 року Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних фінустанов", — вказали в СБУ.

Згодом йому обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень "ПриватБанку". НАБУ та САП вжили заходи щодо арешту його активів.

Правоохоронці 15 вересня оголосили бізнесмену нову підозру за трьома статтями у справі про заволодіння 5,8 мільярда гривень.

Наступного дня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід Коломойському, змінивши розмір застави на 3 мільярди 891 мільйон гривень.

21 грудня 2023 року бізнесмену зменшили розмір застави з 3 мільярдів 891 мільйона гривень до 2 мільярдів 650 мільйонів гривень.

22 січня Шевченківський районний суд Києва залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 2 березня із заставою у розмірі 2,65 мільярда гривень.

28 лютого Шевченківський райсуд Києва до 25 квітня продовжив тримання Ігоря Коломойського під вартою та зменшив розмір застави — до 2,4 млрд гривень.

На початок