НАБУ і САП наклали арешт на активи Коломойського

НАБУ і САП наклали арешт на активи Коломойського

НАБУ і САП наклали арешт на активи Коломойського
. Ігор Коломойський у залі суду до початку розгляду справи, 2 вересня 2023 року, фото: Олександр Магула/Суспільне

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після оголошення підозри Ігорю Коломойському вжили заходи щодо арешту його активів.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ.

Як зазначили детективи, такий крок обумовлений "необхідністю забезпечення можливої конфіскації або спеціальної конфіскації майна у кримінальному провадженні про привласнення коштів Приватбанку в особливо великому розмірі, легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, та службового підроблення".

На підставі постанови директора Бюро, погодженої керівником САП, терміном на 48 годин накладено арешт на:

  • частки у статутному капіталі товариств, якими Коломойський володіє прямо чи опосередковано, у розрізі 307 юридичних осіб, у тому числі акціонерних товариств, на понад 3 млрд грн;
  • майже 1 тисячу об'єктів нерухомості;
  • понад 1,6 тисячі транспортних засобів та суден.

Правоохоронці спрямували клопотання про накладення арешту на відповідне майно до Вищого антикорупційного суду.

Роз'яснення від НАБУ

У НАБУ роз'яснили, що накладання арешту на активи Коломойського строком до 48 годин обумовлено змістом ч. 9 ст. 170 КПКУ невідкладних випадках і виключно з метою збереження речових доказів або забезпечення можливої конфіскації чи спеціальної конфіскації майна у кримінальному провадженні щодо тяжкого чи особливо тяжкого злочину за рішенням директора НАБУ (або його заступника), директора БЕБ (або його заступника), погодженим прокурором, може бути накладено попередній арешт на майно або кошти на рахунках фізичних або юридичних осіб у фінансових установах. Такі заходи застосовуються строком до 48 годин. Невідкладно після прийняття такого рішення, але не пізніше ніж протягом 24 годин, прокурор звертається до слідчого судді із клопотанням про арешт майна..

"Це максимальний строк арешту, який можуть накласти НАБУ і САП. Невідкладно після прийняття такого рішення, але не пізніше ніж протягом 24 годин, прокурор звертається до слідчого судді із клопотанням про арешт майна", — додали детективи.

До слова, 7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень Приватбанку.

Що цьому передувало

Коломойському 2 вересня обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

До цього Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки в будинку Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов'язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

На початок