Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою на місяць

Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою на місяць

Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою на місяць
Апеляційний суд залишив бізнесмена Ігора Коломойського під вартою. Фото: Дар'я Нематіан Золбін / Суспільне

21 грудня колегія суддів Київського апеляційного суду залишила бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою. Там він перебуватиме до 26 січня 2024 року.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із судового засідання.

Адвокати Коломойського просили скасувати рішення Шевченківського суду, або ж змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслета. Серед основних причин – погіршення стану здоров'я Ігоря Коломойського. На засіданні виступив його лікар Олександр Родинський, щоб це підтвердити.

Також бізнесмена хотіли взяти на поруки восьмеро людей. Серед них телеведуча Алла Мазур.

"Ми йдемо у Європу. Я за чесний суд. Я чую побоювання прокурорів, що Ігор Валерійович може впливати на свідків, але вони можуть обмежити коло спілкування", — каже Мазур.

Водночас бізнесмен каже, що ризиків немає. "Якби я був на волі, жив би у Дніпрі, або переїхав у Київ, і ходив би в БЕБ як на роботу. Ризиків ніяких немає: не втікатиму, не впливатиму на свідків і не знищуватиму документів", — сказав на засіданні Коломойський.

Розмір застави зменшили. Тепер вона становить 2 мільярди 700 мільйонів гривень.

Справа Коломойського

15 вересня Шевченківський районний суд переобрав запобіжний захід олігарху Ігорю Коломойському, який отримав нову підозру за трьома статтями — у справі про заволодіння 5,8 млрд гривень. Суддя змінив запобіжний захід у частині застави, встановивши її розмір 3 млрд 891 млн гривень.

7 вересня Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 мільярда гривень "ПриватБанку".

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура після оголошення підозри Ігорю Коломойському вжили заходи щодо арешту його активів.

Коломойському 2 вересня обрали запобіжний захід в справі про шахрайство у вигляді тримання під вартою на 60 діб із можливістю внесення застави у понад 509 мільйонів гривень.

До цього Коломойський отримав підозру в шахрайстві за матеріалами Служби безпеки України та Бюро економічної безпеки.

"Встановлено, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад пів мільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ", — вказали в СБУ.

У лютому правоохоронці провели обшуки в будинку Коломойського. Служба безпеки тоді заявила, що вони пов'язані з виявленими схемами привласнення 40 мільярдів гривень на ПАТ "Укрнафта" та ПАТ "Укртатнафта".

На початок