Перейти до основного змісту
В Україні зросла кількість людей, які підтримують вступ до ЄС — опитування

В Україні зросла кількість людей, які підтримують вступ до ЄС — опитування

В Україні зросла кількість людей, які підтримують вступ до ЄС — опитування
Прапор ЄС над будівлею Європейського парламенту в Страсбурзі, Франція, 18 квітня 2023. AP/Jean-Francois Badias

В Україні переважна більшість громадян підтримує вступ до Євросоюзу. За останній рік відповідний показник зріс.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Центром Разумкова.

"84% опитаних підтримують вступ України до ЄС (у грудні 2022 року підтримка була 79%). Не підтримують вступ до Європейського союзу 7% респондентів (у грудні 2022 року таких було 8%)", — зазначили соціологи.

Так, приєднання України до Євросоюзу підтримують 91% жителів західного регіону, 86% центрального, 78% східного та 74,5% південного.

"Чим молодші респонденти, тим частіше вони підтримують вступ до ЄС — частка таких зростає з 80% у найстаршій (60 і більше років) групі до 89% серед тих, кому менше ніж 30 років. Серед людей, які спілкуються вдома переважно українською мовою, підтримують вступ 87%, а серед тих, хто російською — 77%", — вказали в опитуванні.

Водночас 23% вважають, що Україна зможе вступити до Європейського союзу упродовж 1-3 років, 27% — упродовж 5 років, 15% — упродовж 10 років, 5% — 20 років. 6% дотримуються думки, що Україна не зможе приєднатися до ЄС.

Опитування проводилося з 19 по 25 січня 2024 року методом face-to-face. Соціологи поспілкувалися з 2 000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Що відомо про вступ України в ЄС

Європейська рада на саміті у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата в ЄС. Київ має провести декілька важливих реформ, пов’язаних, зокрема, з верховенством права, олігархами та корупцією.

"Комісія рекомендує надати Україні європейську перспективу. Це, звісно, за умови, що в державі проведуть низку важливих реформ. На думку ЄК, Київ чітко продемонстрував прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами", — сказала Урсула фон дер Ляєн.

"Низка важливих реформ" — це сім наступних умов:

  • реформа Конституційного суду;
  • продовження судової реформи;
  • антикорупція, включно з призначенням керівника САП;
  • боротьба з відмиванням коштів;
  • втілення антиолігархічного закону;
  • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
  • зміна законодавства про нацменшини.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 26 вересня повідомив, що на урядовому рівні 7 рекомендацій Єврокомісії щодо реформ, які треба провести для наступного кроку на шляху вступу до ЄС, повністю виконані.

7 листопада "Радіо Свобода", посилаючись на звіт ЄК щодо України, поінформувала, що Європейська комісія вважає повністю завершеними чотири з семи рекомендацій.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала Раді Європейського союзу розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Згодом Єврокомісія оприлюднила повний розгляд висновків, які були внесені в щорічну доповідь 2023 року щодо розширення в контексті ЄС подання української заявки на членство в Європейському союзі.

Топ дня
Вибір редакції
На початок