"Не альтернатива НАТО". Кулеба розповів, коли Україна зможе підписати безпекову угоду зі США

"Не альтернатива НАТО". Кулеба розповів, коли Україна зможе підписати безпекову угоду зі США

"Не альтернатива НАТО". Кулеба розповів, коли Україна зможе підписати безпекову угоду зі США
. Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що безпекова угода зі США може бути підписана тільки після ухвалення продовження фінансування допомоги для України.

Про це глава МЗС повідомив у інтерв'ю "Голосу Америки".

"Спочатку гроші, потім підписання. Ці угоди стосовно гарантій вони ж дуже конкретні. Там прописуються суми, конкретні речі, над якими працюватимуть учасники цієї угоди", — сказав Кулеба.

За словами міністра, Сполучені Штати зможуть укласти таку угоду, коли у них буде чітке розуміння, який ресурс є в їхньому розпорядженні.

"Ось така логіка. Але ми не маємо жодних сумнівів, що така угода буде підписана зі США", — підкреслив глава МЗС.

Водночас Кулеба пояснив, що ці угоди не є альтернативою вступу до НАТО.

"Це була принципова позиція України від початку. І у Вільнюській декларації, і в кожній угоді, яку ми підписуємо, вказано, що це не є альтернатива Альянсу, що це працює на шляху України до НАТО. І треба дуже чітко всім пам'ятати, що ми не погодимося на жодні альтернативи", — наголосив міністр.

Глава МЗС додав, що ці угоди є чіткими інструментами, де держави беруть на себе зобов'язання, чим саме будуть допомагати.

"І в цьому ці угоди відрізняються від Будапештського меморандуму, бо він був про те, "що колись, якщо щось станеться, ми будемо робити ось це, але дуже в загальних рисах проведемо консультації". А ці угоди конкретно сьогодні й надалі "ми будемо робити раз, два, три, чотири, п'ять, щоб підтримувати Україну", — підсумував Кулеба.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

На початок