"Це може втягнути Німеччину у війну з РФ". Шольц вкотре висловився проти постачання Україні ракет Taurus

"Це може втягнути Німеччину у війну з РФ". Шольц вкотре висловився проти постачання Україні ракет Taurus

Taurus
Канцлер Німеччини Олаф Шольц. Фото: Associated Press

Канцлер ФРН Олаф Шольц вчергове виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. Зокрема, на його думку, якщо країна поставить це озброєння ЗСУ, є ризик, що це може втягнути Німеччину у війну з Росією.

Про це пише RND, посилаючись на заяву Олафа Шольца.

"Ми ні в якому разі не повинні бути пов’язані з цілями, яких досягає ця система (ракети Taurus — ред.). Тому це (постачання цих ракет — ред.) не наступний варіант на порядку денному. Ця ясність також необхідна. Мене дивує, що деякі люди зовсім не хвилюються, вони навіть не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі призвести до участі у війні", — сказав канцлер ФРН.

Він додав, що ракети Taurus — це зброя дуже далекої дії, і "те, що роблять англійці та французи в плані контролю за цілями й супутнього контролю за ними, неможливо зробити в Німеччині".

"Це знає кожен, хто мав справу з цією системою", — сказав він і зазначив, що дивується, коли йому постійно задають "подібні питання".

Шольц також заявив, що він "дуже роздратований відсутнім балансом між тим, що дійсно потрібно зараз Україні, і дискусією про Taurus".

"Чого не вистачає Україні, так це боєприпасів на всі можливі довжини та відстані, але не принципово цього (йдеться про Taurus — ред.) з Німеччини", — сказав він.

22 лютого німецькі депутати більшістю голосів підтримали проєкт резолюції з вимогою надати Україні далекобійні ракети Taurus.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

Що відомо про ракети Taurus

Taurus — німецькі керовані ракети з радіусом дії до 500 кілометрів. Вони є аналогом британських Storm Shadow, які вже успішно використовуються українськими військовими.

"Це може втягнути Німеччину у війну з РФ". Шольц вкотре висловився проти постачання Україні ракет Taurus
Графіка: Суспільне

Вони скидаються винищувачами та самостійно знаходять свої цілі, можуть летіти під радарами. Taurus вважаються ефективною зброєю проти захищених цілей, таких як командні бункери чи склади боєприпасів.

На початок