Стефанчук анонсував найближчими днями "новий приклад", як просувати інтереси України в Конгресі США

Стефанчук анонсував найближчими днями "новий приклад", як просувати інтереси України в Конгресі США

Стефанчук анонсував найближчими днями "новий приклад", як просувати інтереси України в Конгресі США
Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук на форумі "Україна. Рік 2024", Київ, 25 лютого 2024 року. Фото: Олександр Магула/Суспільне

Україна пожвавить дипломатичні трикутники з Польщею і Литвою, а також з Румунією та Молдовою. Верховна Рада також по-новому просуватиме інтереси Києва в американському Конгресі.

Про це говорив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук на форумі "Україна. Рік 2024".

"Допомогу іншим державам у більшості країн ухвалюють саме парламенти. Наша співпраця з Конгресом і Сенатом США та з іншими країнами свідчить про те, що, попри політичні процеси, що існують у багатьох парламентах, питання підтримки України — це єдиний системоутворювальний компонент в парламентах світу. Там немає іншої думки, крім того, що Україну потрібно підтримувати", — зауважив спікер ВРУ.

Водночас спікер наголосив, що невдовзі переглянеться співробітництво з деякими європейськими союзниками. Ідеться насамперед про сусідні країни.

"Ще раз наголошу, що ми підтримуємо двопалатну і двопартійну підтримку, яку маємо сьогодні, але ми продовжуватимемо роботу, і буквально найближчим часом – завтра-післязавтра — не хочу спойлерити це — ви отримаєте новий приклад спікерського співробітництва на рівні того, як потрібно просувати інтереси України в Конгресі Сполучених Штатів", — сказав наприкінці свого виступу Руслан Стефанчук.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

16 лютого Палата представників Сполучених Штатів пішла на перерву без голосування за пакет фінансування допомоги для України.

На початок