Війна в Україні загрожує безпеці Європи та США — Остін

Війна в Україні загрожує безпеці Європи та США — Остін

Остін
Міністр оборони США Ллойд Остін. Фото: AP/Maya Alleruzzo

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що війна в Україні загрожує безпеці Європи та Сполучених Штатів та закликав Конгрес підтримати законопроєкт щодо надання допомоги.

Про це він заявив у своєму зверненні до другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

"Сполучені Штати продовжують підтримувати Україну разом із міжнародними союзниками та партнерами, щоб забезпечити те, що їй потрібно для її оборони зараз і в майбутньому", — зазначив Остін.

Він наголосив, що війна Росії загрожує не лише європейській безпеці, а й країнам поза межами Європи.

"Американський народ і люди в усьому світі розуміють, що ставки в цій боротьбі виходять далеко за межі України. Десять років тому Путін окупував Крим і створив маріонеткові режими в Луганській і Донецькій областях України. Два роки тому він намагався стерти Україну з карти світу. Якщо Путін не заплатить ціну за ці смерті і знищення, він продовжить йти. І витрати для США — разом з нашими союзниками по НАТО та партнерами в Європі та в усьому світі — зростуть", — зазначив очільник Пентагону.

Остін також зазначив, що з початку повного вторгнення Росії в Україну країни міжнародної коаліції виділили понад 87 млрд доларів допомоги.

За його словами, США надали Україні через президентські повноваження та Ініціативу сприяння безпеці України понад 44,2 млрд доларів, разом з партнерами вони навчили понад 123 тисячі українців у понад 80 місцях по всьому світу. Лише США провели навчання близько 19 тисяч українських військовослужбовців на загальновійськових озброєннях, спеціальних бойових платформах, а також навичках персоналу та лідерства.

"Ми підтримуємо боротьбу України за свободу і тому, що це правильно, і тому, що це має значення для подальшої безпеки Америки", – сказав Остін.

Що відомо про допомогу від США для України

Питання про продовження допомоги Україні від Сполучених Штатів Америки триває ще від жовтня 2023 року. Тоді президент Джо Байден наполягав ухвалити законопроєкт щодо продовження допомоги Україні, Ізраїлю та країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань, на 106 мільярдів доларів.

У листопаді спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою. Згодом хотіли ухвалити законопроєкт допомоги Ізраїлю без України, проте процес затягнувся до лютого 2024 року.

Сенат США 5 лютого оприлюднив деталі законопроєкту, який передбачає спільну допомогу вартістю 118 мільярдів для України, Ізраїлю та Тайваню. Також туди входить фінансування охорони південного кордону. Для України передбачені понад 60 мільярдів доларів.

Нині сенатори намагаються ухвалити законопроєкт допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню без питання фінансування безпеки кордонів США.

На початок