Грущак та Меркушина-молодша - чемпіони України серед юніорів. Результати спринтерських гонок Біатлон Майбутнього

Трьох призерок дівчачої гонки розділило всього 9 секунд.

Юніорський чемпіонат України з літнього біатлону в Чернігові розпочався спринтерськими гонками. Біатлоністи змагалися в дощ, лише одній спортсменці з обох гонок вдалося чисто пройти обидва вогневі рубежі.

Найкращу стрільбу показала 17-річна Ганна Скрипко - з двума нулями вона фінішувала дев'ятою в дівчачому спринті. Повні результати гонок.

Хлопчачий спринт

Чемпіоном України став Дмитро Грущак, який більш ніж на 20 секунд випередив найближчого переслідувача, Віталія Мандзина. В обох біатлоністів по одному промаху на другій стрільбі.

Загалом Грущак вийшов на останнє коло з перевагою в 30 секунд, тож він контролював ситуацію в боротьбі за золото. Бронзовим призером став досвідчений на юніорському рівні Сергій Телень - він показав найкращу швидкість на дистанції, однак промахнувся одразу чотири рази. Як наслідок, відставання в 32 секунди і третє місце.

Ще один фаворит гонки, Євген Івченко, з чотирьма промахами закінчив гонку на п'ятому місці.

Дівчачий спринт

Боротьба за чемпіонство у спринті серед юніорок була куди гострішою. На фініші трьох призерок розділило всього дев'ять секунд.

"Золото" вдалося виграти 15-річній Олександрі Меркушиній - вона на 0.9 секунди випередила Оксану Москаленко і на дев'ять секунд - Любов Кип'яченкову. В усіх трьох біатлоністок по два промахи.

При вході з другої стрільби лідером була саме Кип'яченкова - вона випереджала на дві секунди Москаленко та Меркушину, на п'ять - Дарину Чалик. Утім, завдяки потужному фінішному колу Олександра Меркушина випередила усіх суперниць та стала чемпіонкою України.

Це її третє золото на змаганнях всеукраїнського рівня - двічі вона вигравала на зимовому дорослому чемпіонаті України в 2019 році.