Зеленський: "Україна готує кілька нових безпекових угод"

Зеленський: "Україна готує кілька нових безпекових угод"

Зеленський: "Україна готує кілька нових безпекових угод"
Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс Президента

Україна найближчими тижнями готує кілька нових безпекових угод із партнерами.

Про це президент України Володимир Зеленський сказав у своєму вечірньому зверненні 21 лютого.

Президент відзначив, що нові безпекові угоди з партнерами — дуже предметні.

Це і нова оборонна підтримка для українських воїнів, і цілком конкретні фінансові гарантії для української держави, і політична взаємодія, яка наближає Україну до “більших можливостей, до більшої взаємодії зі світом, до більшої сили”.

“Вже найближчими тижнями готуємо кілька нових безпекових угод. Я вдячний нашим командам, які їх готують, я вдячний партнерам”, — сказав Зеленський.

11-12 липня 2023 року у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Першою угоду Україна підписала зі Сполученим Королівством. Минулого тижня президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією.

"Зараз ми наполегливо працюємо з усіма іншими країнами G7, включаючи Японію, щоб підписати такі угоди про гарантії безпеки, які включатимуть військову та фінансову підтримку, під час цієї війни і після того, як ця війна закінчиться", — сказав Шмигаль у коментарі Суспільному.

Він додав, що у разі нової агресії з боку Росії, країни G7 та інші країни-партнери, які підпишуть цю декларацію, також нададуть Україні швидку підтримку.

"Я маю на увазі фінансову, військову та іншу підтримку, технологічну підтримку наших солдатів", — додав Шмигаль.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.

На початок