На Рівненщині починає відчуватись дефіцит місць у стаціонарах деяких закладів, де б лікувалися хворі з COVID-19. В минулу добу, 5 жовтня, опорна Сарненська ЦРЛ перестала приймати пацієнтів з інших районів через завантаженість. В РОДА прийняли рішення підключити до боротьби з пандемією Дубровицьку ЦРЛ.
На брифінгу у Рівненській ОДА 6-го жовтня начальник управління охорони здоров'я Олег Вівсянник повідомив, що через перезавантаженість лікарні в Сарнах пацієнтів доставляли у інші лікувально-профілактичні заклади. Аби розвантажити систему, прийняли рішення запустити в процес Дубровицьку ЦРЛ.
"Вже є розпорядження керівника робіт центрального апарату, з яким ознайомили керівників Дубровицької ЦРЛ. Готуються документи на контрактування з Національною Службою Здоров’я", – каже Олег Вівсянник.
Тепер на північному напрямку Рівненщини коронавірус лікуватимуть у трьох закладах: у Сарненській, Рокитнівській та Дубровицькій ЦРЛ.
Усі три райони, станом на 6 жовтня, перебувають в "жовтій" зоні епідемії.
Загалом на Рівненщині дотепер пацієнтів з коронавірусом приймали Дубенська та Рівненська міські лікарні, пологовий будинок в Дубні, Здолбунівська, Сарненська, Костопільська, Рокитнівська та Гощанська ЦРЛ.
Що відомо
- Станом на 6 жовтня 446 людей із діагнозом COVID-19 перебуває у лікарнях Рівненщини, з яких 105 – у важкому стані, 40 – в реанімації. П'ятеро хворих підключені до ШВЛ-апаратів. Заповненість ліжок у лікарнях першої хвилі – 62%.
- На Рівненщині з початку пандемії лабораторно підтвердили 13 374 випадки захворювання на коронавірус. Зареєстровано 177 смертей від ускладнень, спричинених COVID-19. За минулу добу померли 81-річний житель с.Стрільськ Сарненського району та 65-річний житель с.Крилів Дубенського району. Одужало 10 617 людей.
- В Україні 1 жовтня оновили поділ на карантинні зони в залежності від епідеміологічної ситуації в регіонах. Рішення набуде чинності 5 жовтня. Київ залишиться у "жовтій" зоні, а до "червоної" потраплять два міста.
- Уряд продовжив адаптивний карантин на 2 місяці до 31 жовтня у зв’язку зі збільшенням кількості хворих на коронавірус.
- Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що в Україні не було "як такої першої хвилі" захворюваності на коронавірус, а знову вводити жорсткий карантин недоцільно.
- Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) перевіряє повідомлення про побічний ефект препарату Ремдесивір, який використовують для лікування COVID-19.
Авторка: Аліна Дубовська