Bloomberg: Україну озброять новітніми дронами зі штучним інтелектом

Bloomberg: Україну озброять новітніми дронами зі штучним інтелектом

Солдат із безпілотником
Військовий керує дроном. Фото: Getty images (ілюстративне)

Західні союзники, зокрема Велика Британія, розглядають передачу Україні безпілотників зі штучним інтелектом Swarm у найближчі декілька місяців. Вважається, що ця технологія дозволить Силам оборони захопити певні російські позиції.

Про це пише Bloomberg.

Експерти стверджують, що хоча нові можливості безпілотників не замінюють гострої потреби в снарядах, вони можуть пом’якшити цей недолік і створити нову динаміку на полі бою.

Як пише видання, рої дронів з підтримкою штучного інтелекту будуть взаємодіяти між собою, щоб націлитися на позиції противника. Для керування ними достатньо одного оператора.

Голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер сказав Bloomberg, що використання Україною безпілотників у поєднанні зі штучним інтелектом може бути більш успішним, ніж артилерійські обстріли росіян.

"Країни дивляться на swarming, країни шукають штучний інтелект, щоб покращити відносно прості дрони та відносно прості камери чи відеосистеми, щоб стати більш пов’язаними з програмним забезпеченням", — сказав Бауер.

Зазначається, що Росія нарощує власне внутрішнє виробництво бойових безпілотників. Окрім того, Москва отримала значні поставки від свого союзника Ірану. Натомість українські партнери пообіцяли доставити Силам оборони України мільйон безпілотників упродовж року.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.

25 січня Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної коаліції дронів.

14 лютого Нідерланди оголосили про приєднання до військової коаліції з союзниками, яка постачатиме Україні передові безпілотні технології і посилюватиме її наступальний потенціал у війні проти Росії.

На початок