Британія передасть Україні тисячі безпілотників

Британія передасть Україні тисячі безпілотників

FPV-дрон
FPV-дрон. Фото: Суспільне Запоріжжя

Лондон передасть Україні тисячі безпілотників. Велика Британія спільно з Латвією очолить міжнародну коаліцію з надання Україні дронів.

Про це повідомляє міністерство оборони Великої Британії.

"Я з гордістю повідомляю, що Велика Британія та Латвія спільно очолить міжнародну коаліцію для розбудови життєво важливих можливостей України з виробництва безпілотників. Разом ми дамо Україні можливості, необхідні їй для захисту та перемоги у цій війні, щоб гарантувати, що Путін зазнає поразки у своїх незаконних і варварських амбіціях", — сказав міністр оборони Британії Грант Шаппс.

Велика Британія хоче "мобілізувати" силу західної промисловості, створивши конкуренцію за виробництво цих безпілотників у великих масштабах і за доступною ціною.

Це перший проєкт, який буде запущено в межах програми на 200 млн фунтів стерлінгів (250 млн доларів), про що прем’єр-міністр Великої Британії оголосив у січні цього року. Британія замовить тисячі безпілотників FPV для України, зокрема від британських виробників.

"Велика Британія робить усе можливе, щоб дати Україні те, чого вона потребує – цього року ми збільшили нашу допомогу до 2,5 млрд фунтів стерлінгів і виділили 200 млн фунтів стерлінгів на виробництво безпілотників, що робить нас найбільшим постачальником безпілотників Україні", – сказав Шаппс.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.

25 січня Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної коаліції дронів.

14 лютого Нідерланди оголосили про приєднання до військової коаліції з союзниками, яка постачатиме Україні передові безпілотні технології і посилюватиме її наступальний потенціал у війні проти Росії.

На початок