До коаліції дронів приєдналися ще дві країни — Міноборони

До коаліції дронів приєдналися ще дві країни — Міноборони

Рамштайн 23 січня
Засідання 18-го "Рамштайну", Київ, 23 січня 2024 року. Фото: Міністерство оборони України

Швеція і Велика Британія повідомили, що приєднуються до нещодавно створеної Коаліції дронів. Сполучене Королівство навіть хоче стати її співлідером разом з Латвією.

Про це написали в Міністерстві оборони України.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон оголосив про це рішення під час засідання "Рамштайну" 23 січня. Також про намір приєднатися до коаліції і стати її співлідером разом із Латвією оголосила Велика Британія. Таким чином у коаліції вже четверо учасників.

"Воювати мають технології, а не люди. Коаліція дронів стане ще одним кроком до реалізації цієї ідеї. Це збереже багато життів. Підсилення та розвиток виробництва безпілотних систем дозволить трансформувати армію і зробити новітні технології сьогоднішньою реальністю", – так розширення коаліції прокоментувала заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Що відомо про коаліцію дронів для України

12 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров уперше зустрівся у Києві зі своїм латвійським колегою Андрісом Спрудсом. Тоді сторони обговорили створення "коаліції безпілотників". Саме тоді й ухвалили рішення про коаліцію дронів та РЕБ.

У середині січня 2024 року міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що країна досягла прогресу у створенні коаліції з майже 20 держав для озброєння українських військових "тисячами" нових безпілотників.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У жовтні 2023 року засідання пройшло в Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.

Попереднього разу "Рамштайн" відбувся 22 листопада. Тоді створили нову коаліцію засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина і Франція.

Востаннє "Рамштайн" відбувся 23 січня 2024 року. Його відкрив міністр оборони США Ллойд Остін.

На початок