США, Франція та Росія готові виступити посередниками у конфлікті щодо Нагірного Карабаху

США, Франція та Росія готові виступити посередниками у конфлікті щодо Нагірного Карабаху

США, Франція та Росія готові виступити посередниками у конфлікті щодо Нагірного Карабаху
. Міністерство оборони Азербайджану

США, Франція та Росія оприлюднили спільну заяву щодо ситуації в Нагірному Карабаху, запевнивши, що готові виступити посередниками у мирному врегулюванні ситуації.

Як повідомляється на сайті Державного департаменту США, міністри закордонних справ країн рішуче засуджують ескалацію та закликають до припинення бойових дій.

"Співголови посилюватимуть свою взаємодію зі сторонами та закликатимуть їх негайно взяти на себе зобов'язання відновити процес врегулювання на основі наявних основних принципів і відповідних міжнародно-правових актів, добре відомих обом сторонам", – йдеться у тексті заяви.

Також міністри закликали усі сторони конфлікту негайно припинити вогонь та запевнили, що готові повністю виконати свій мандат, покладений на них ОБСЄ та міжнародною спільнотою.

"Міністри підкреслюють, що нещодавні напади, нібито націлені на цивільні центри – як уздовж лінії зіткнення, так і на територіях Азербайджану і Вірменії за межами зони нагірнокарабаського конфлікту, – і непропорційний характер таких нападів становлять неприйнятну загрозу для стабільності регіону", – йдеться у тексті заяви.

Окрім того, представники трьох країн наголосили, що вважають неприйнятними атаки на цивільні об'єкти в Карабаху та поза ним.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • У містах Степанакерт і Шуши, які знаходяться на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, є жертви серед мирного населення.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його армія повернеться до режиму припинення вогню, якщо Вірменія представить графік виведення своїх військ з Нагірного Карабаху.
  • Азербайджан повідомив про 24 загиблих та 121 пораненого серед цивільних унаслідок бойових дій в Нагірному Карабаху.

На початок