Президент Азербайджану назвав умову повернення до режиму тиші

Президент Азербайджану назвав умову повернення до режиму тиші

Президент Азербайджану назвав умову повернення до режиму тиші
. Президент Азербайджану Ільхам Алієв. Фото: AP

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його армія повернеться до режиму припинення вогню, якщо Вірменія представить графік виведення своїх військ з Нагірного Карабаху. Про це Алієв сказав під час телезвернення до народу.

Алієв заявив, що азербайджанська армія взяла під контроль дев'ять сіл Джебраїльського району.

Напередодні прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан і Туреччину у бандитизмі з метою "доведення до кінця вірменського геноциду".

"Азербайджансько-турецькі бандити тут не для того, щоб вирішувати питання Карабаху. Вони прийшли не з метою захоплення сіл і міст. Їх ключовою метою є вірменська нація. І вони поставили собі завдання довести до кінця геноцид вірмен", – написав Пашинян у Twitter.

Речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян 4 жовтня повідомила, що бої тривають уздовж всієї лінії зіткнення в Нагірному Карабаху, найбільш запеклі зіткнення – на північному і південному напрямках.

"Противник (Азербайджан – ред.) постійно робить спроби нападу, які зазнають невдачі в результаті рішучих дій підрозділів Армії оборони (Вірменії – ред.)", – написала Степанян.

Що відомо

  • У містах Степанакерт і Шуши, які знаходяться на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, є жертви серед мирного населення.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • Українські посольства закликали громадян утриматися від поїздок до Вірменії та Азербайджану.
  • Міністерство закордонних справ України підтримало територіальну цілісність Азербайджану та закликало обидві сторони конфлікту припинити кровопролиття.

На початок