Війна в Нагірному Карабаху: Азербайджан заявив про 24 загиблих цивільних

Війна в Нагірному Карабаху: Азербайджан заявив про 24 загиблих цивільних

Війна в Нагірному Карабаху: Азербайджан заявив про 24 загиблих цивільних
. AP

5 жовтня Азербайджан повідомив про 24 загиблих та 121 пораненого серед цивільних унаслідок бойових дій в Нагірному Карабаху. Понад 2 тисяч об'єктів зруйновано. В посольстві Вірменії цю інформацію не підтвердили.

Про це заявив воєнний аташе Азербайджану в Україні Ільгар Ага'в, передає кореспондент Суспільного Володимир Задворний.

За словами аташе, прокуратура Азербайджану відкрила провадження за фактами загибелі цивільних осіб.

Читайте також: Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом

Послиня Республіки Азербайджан в Україні Ельміра Ахундова повідомила, що її країна також фіксує факти постачання російського озброєння іншій стороні конфлікту.

"Ми бачимо достатньо стриману позицію російської сторони, Росія обмежується закликами до миру. В той же ж час, російське озброєння продовжує іти повним потоком через територію Середньої Азії, через Іран, і поставляється на територію Вірменії", – пояснила Ахундова.

Водночас у посольстві Вірменії в Україні дані по загиблих не підтвердили. Натомість надзвичайний і повноважний посол республіки Вірменія в Україні Тигран Сейранян заявив, що Росія продовжує постачати озброєння до Азербайджану.

"Росія продала Азербайджану озброєння на 5 млрд доларів. Росія також продавала озброєння Вірменії на незіставну цифру. Ми, звісно, купували як члени ОДКБ. Туреччина продовжує постачати в Азербайджан. Ізраїль постачає озброєння в Азербайджан. З цього приводу був відкликаний з Тель-Авіва посол Республіки Вірменія", — зазначив Сейранян.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • У містах Степанакерт і Шуши, які знаходяться на території невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, є жертви серед мирного населення.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що його армія повернеться до режиму припинення вогню, якщо Вірменія представить графік виведення своїх військ з Нагірного Карабаху.
На початок