У Кропивницькій ТВК узгодили зразок бюлетеня для виборів депутатів місцевих рад

У Кропивницькій ТВК узгодили зразок бюлетеня для виборів депутатів місцевих рад

У Кропивницькій ТВК узгодили зразок бюлетеня для виборів депутатів місцевих рад
Суспільне: Кропивницький

У міській територіальній виборчій комісії у Кропивницькому узгодили зразок бюлетеня для виборів депутатів місцевих рад. Проєкт виборчого бюлетеня – його форму і зміст – мають затвердити 6 жовтня, розповіла Суспільному голова комісії Тетяна Буземська.

На засідання міської територіальної виборчої комісії прийшли 13 членів з 18. Мають розглянути 5 питань, зокрема, про відкликання заяви про згоду балотуватися на посаду міського голови та у депутати міськради.

Членам комісії запропонували 4 зразки виборчого бюлетеня, за яким обиратимуть депутатів місцевих рад. За формою та змістом вони обрали зразок №3, проголосували одноголосно, каже Тетяна Буземська. “Бюлетень новий. По іншому треба вносити кандидатів, це відкриті списки, дуже важливо не помилитися в номері округу, куди балотується той чи інший кандидат у депутати, тому ми запропонували всім політичним партіям, чиї кандидати балотуються, перевірити особисто на зразках всіх у списках”.

У минулі роки був чітко вказаний шрифт, яким вносяться дані, розмір клітинок, відступів, пробілів між кандидатами. Зараз цього не має. “Політична партія може бути внесена згідно реєстру, тобто великі-маленькі літери, а ось питання, чи перший кандидат у дужках, чи не в дужках – це вирішує комісія”.

Текст і форму виборчого бюлетеня мають затвердити за 18 днів до виборів – пояснює голова обласної виборчої комісії Євгеній Цехмістер. “Текст виборчого бюлетеня має бути затверджений до 7 жовтня. У випадку, якщо немає судових справ і скарг на ТВК, то виборчі комісії можуть це зробити і раніше”.

Говорить, кандидати в депутати та кандидати у міські голови можуть відмовитись від балотування до кінця дня 5 жовтня.

Виборчий бюлетень виборець має вивчити – каже координаторка громадянської мережі ОПОРА Зоя Лебідь. ”Основною відмінністю в день виборів для виборця буде сам бюлетень. Він відрізняється від попередніх, там буде 2 комірки, куди треба ставити галочку і цифру. І тут треба уважно подивитися і прочитати зразок, який обов’язково буде на стіні дільничної виборчої комісії”.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • У липні 2019-го Верховна Рада підтримала новий виборчий кодекс, тому вибори на місцях відбуватимуться за новою системою.
На початок