На материкову частину Австралії випустили одинадцять тасманійських дияволів

На материкову частину Австралії випустили одинадцять тасманійських дияволів

На материкову частину Австралії випустили одинадцять тасманійських дияволів CNN

На материкову частину Австралії випустили 11 тасманійських дияволів через 3 тисячі років після того, як вони там вимерли.

Як пише CNN, хижих сумчастих випустили у заповідник дикої природи площею 400 гектарів на північ від Сіднея, у Новому Південному Уельсі.

"Через 100 років ми будемо озиратися на цей день як на день, який дав поштовх екологічному відновленню всієї країни", — сказав президент австралійської неурядової організації Aussie Ark Тім Фолкнер.

Екологи вважають, що тасманійські дияволи відновлюють середовище навкого себе, змінюючи баланс лісової екології після того, як завезені лисиці, дикі коти та інші агресивні хижаки його руйнували.

Тасманійські дияволи вимерли на материку після прибуття дингоДинго — дикий австралійський собака, австралійський підвид вовка. Єдиний в Австралії плацентарний ссавець-хижак. Динго походить з невеликої популяції псів та сформувався протягом австронезійської експансії до Південно-Східної Азії близько 5000 років тому, а його прибуття до Австралії відбулося 3500-4000 років тому. і були обмежені островом ТасманіяТасманія — штат, розташований на однойменному острові, близько 240 км на південь від Австралії і роз'єднаний з нею Бассовою протокою. . Проте їх чисельність постраждала від заразної форми раку, відомої як пухлина обличчя тасманійських дияволів, від якої загинуло близько 90% популяції. Нині у Тасманії залишилося 23 тисяч диких дияволів і екологи працюють над збереженням цього виду протягом останніх 10 років. Так, вони випустили 11 дияволів 10 вересня, раніше — ще 15. Тепер 26 тасманійських цих тварин дияволів живуть на материковій частині Австралії. Перед цим їх виховували зі збереженням їхньої природної поведінки, що мало посилити шанси на їхнє виживання у дикій природі.

Тасманійські дияволи — найбільші в світі хижі сумчасті тварини та місцеві хижаки. Це означає, що їх реінтродукціяРеінтродукція — один з варіантів біологічної інтродукції, повторне переселення для створення нової стійкої популяції представників певного виду диких тварин чи рослин з території, де вони вижили, на інші території колишнього ареалу де вони раніше жили, але звідки з якихось причин зникли. допоможе контролювати популяції диких кішок і лисиць, які полюють на інші зникаючі види. Дияволи також є падальникамиПадальник - тварина, яка харчується мертвечиною. Протиставляється хижакові, однак ці типи харчування не виключають один одного., що допомагає захистити навколишнє середовище від хвороб.

Aussie Ark планує випустити на материкову частину Австралії ще 20 дияволів. Команда буде відслідковувати тварин за допомогою радіо-нашийників, фотопасток і регулярних опитувань місцевого населення, щоб дізнатися, як вони поживають.

Що відомо

  • Учені з Королівського ботанічного саду Великої Британії "Кью" попереджають, що дві п'ятих рослин у світі знаходяться під загрозою зникнення.
  • Науковці з австралійського Кертінського університету з'ясували, що приблизно чверть видів хижих рослин в усьому світі можуть опинитися під загрозою зникнення через зміни клімату, незаконне браконьєрство, розчищення земель для сільського господарства і видобуток корисних копалин.
  • У 21 столітті вчені прогнозують вимирання понад 550 видів ссавців.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди