Хусити заявили про нову атаку зі сторони США та Британії

Хусити заявили про нову атаку зі сторони США та Британії

ЗМІ
США, Британія, Ємен, мусити
Есмінець ВМС США завдає удари ракетами Tomahawk по хуситах в Ємені 12 січня 2024 року. Фото: пресслужба Пентагону

Ввечері 13 лютого низка підконтрольних хуситам ЗМІ повідомили про бомбардування, звинувативши в атаці США та Сполучене Королівство.

Про це повідомляє Al Аrabiya.

Видання уточнює, що під обстрілом опинився район Аль-Тахіта в провінції Ходейда, що на заході Ємену. Повідомлень про поранених чи загиблих — немає. Британія та США не коментували заяви про нову атаку на Ємен. Це вже третя атака Західних країн на Ємен у відповідь на обстріли суден у Червоному морі.

Після загострення конфлікту в Газі, рух "Ансар Аллах" (хусити) заявив, що завдаватиме ударів по території Ізраїлю і не дозволить пов'язаним з ним суднам проходити через води Червоного моря, поки операція в палестинському анклаві не припиниться. Від середини листопада 2023 року хусити атакували десятки цивільних суден у Червоному морі та Аденській затоці.

Що відомо про атаку США та Сполученого Королівства на хуситів

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені. Обидві сторони підтвердили атаку. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування хуситів на території Ємену. Свою атаку США та Британія повторили 3 лютого.

На початок