США та Британія завдали нових ударів по позиціях хуситів у Ємені

США та Британія завдали нових ударів по позиціях хуситів у Ємені

Оновлено
США та Британія завдали нових ударів по позиціях хуситів у Ємені
Есмінець ВМС США завдає удари ракетами Tomahawk по хуситах в Ємені 12 січня 2024 року. Фото: пресслужба Пентагону

США та Сполучене Королівство знову завдали нового удару по позиціях пов'язаних з Іраном хуситів у Ємені. У відповідь хусити почали випускати у бік Ізраїлю дрони та ракети, більшість яких були перехоплені.

Про це повідомило Центральне командування збройних сил США (CENTCOM).

"Приблизно о 19:20 за часом Сани сили самооборони CENTCOM завдали ударів по шести протикорабельним крилатим ракетам хуситів, готовим до запуску на судна в Червоному морі. Збройні сили США виявили крилаті ракети на територіях, підконтрольних хуситам, і визначили, що вони становлять безпосередню загрозу комерційним суднам і кораблям ВМС США в регіоні", — йдеться у повідомленні.

Удари були завдані по 36 цілях у 13 різних місцях у Ємені. У заяві CENTCOM сказано також, що спільна операція в суботу розпочата за вказівкою урядів США та Британії за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів та Нової Зеландії.

Після загострення конфлікту в Газі, рух "Ансар Аллах" (хусити) заявив, що завдасть ударів по території Ізраїлю і не дозволить пов'язаним з ним суднам проходити через води Червоного моря і Баб-ель-Мандебської протоки, поки операція в палестинському анклаві не припиниться. З середини листопада 2023 року хусити атакували десятки цивільних суден у Червоному морі та Аденській затоці.

Що відомо про атаку США та Сполученого Королівства на хуситів

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання повстанців-хуситів у Ємені.

За словами американського президента Байдена, здійснені атаки відбулися за підтримки Австралії, Канади, Нідерландів і Бахрейну. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Він також зазначив, що хусити завдали 27 ударів по міжнародних комерційних суднах з понад 50 країн світу, а екіпажі з більше як 20 отримали погрози або були взяті у заручники під час нападу.

З аналогічною заявою також виступив і прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, який теж офіційно підтвердив удари по хуситах.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування бойовиків-хуситів на території Ємену.

На початок