Хусити у Червоному морі атакували танкер з російським паливом

Хусити у Червоному морі атакували танкер з російським паливом

Хусити, обстріли, Червоне море
Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Фото: Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Хусити ракетою уразили танкер Marlin Luanda торгового гіганта Trafigura Group, який перевозив вантаж російського палива в Червоному морі. Спалахнула пожежа.

Про це пише Bloomberg.

"Пожежне обладнання на борту розгортається для придушення та контролю пожежі, спричиненої в одному вантажному танку з правого борту", ​​— сказав представник Trafigura у п’ятницю.

Він додав, що залишається на зв’язку з судном і стежить за ситуацією. Військові кораблі в регіоні йдуть для надання допомоги. Єменські повстанці-хусити взяли на себе удар по Marlin Luanda.

Судно перевозить нафту російського походження — продукт, який використовується для виготовлення пластику та бензину — придбаний за нижчою ціновою межею, встановленою країнами Великої семи, додав представник Trafigura.

За даними аналітичної компанії Kpler, судно зібрало свій вантаж російського походження за допомогою так званого переміщення з корабля на корабель із ділянки води в Лаконській затоці на півдні Греції. Цей район відіграв важливу роль у допомозі Росії вивести нафту на світовий ринок, і також сприяв тіньовій торгівлі.

Напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

На початок