Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) повідомила про виявлення тунелю військової розвідки радикального руху ХАМАС під штаб-квартирою Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАПОР) у секторі Гази.
Про це повідомили у пресслужбі армії Ізраїлю на платформі Х (колишній Twitter).
"Довжина тунелю становила 700 метрів, він пролягав на глибині 18 метрів і був обладнаний кількома вибухозахисними дверима та джерелом електроенергії", — йдеться у повідомленні.
Упродовж останніх двох тижнів сили ЦАХАЛ та Служби безпеки проводили цілеспрямовані рейди на терористичні об'єкти у північній та центральній частинах сектору Гази. Військові діяли в районах Шаті та Тель-ель-Хава на півночі сектора Гази та під час операції знищили близько 120 терористів ХАМАС та 20 терористичних об'єктів.
Після цього і на основі попередньої розвідувальної інформації силовики провели цілеспрямований рейд на штаб-квартиру БАПОР, де розташовані офіси різних гуманітарних і міжнародних організацій.
У кімнатах цієї будівлі ізраїльські військові знайшли велику кількість зброї, зокрема — гвинтівки, боєприпаси, гранати та вибухівку. Документи, виявлені в офісах посадових осіб БАПОР, підтвердили, що ці приміщення використовувалися терористами ХАМАС.
"Під час операції було зібрано різноманітні розвіддані, які дозволять силовикам діяти проти додаткових цілей ХАМАС", — резюмували в пресслужбі ЦАХАЛу, зазначивши, що нейтралізація тунелю послаблює розвідувальні можливості ХАМАС.
Як пише The Times of Israel, надсекретний центр обробки даних ХАМАС виявили безпосередньо під штаб-квартирою БАПОР у Газі. Підземний об’єкт для розвідувальних потреб знайшли після допитів палестинських в’язнів.
Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль
Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.
Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.
Уряд Ізраїлю 8 жовтня 2023 року підтримав запровадження воєнного стану в країні.
9 жовтня торік Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.
Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня 2023 року погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.
Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.
13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".
27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.
1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборонипалестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.
Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада торік заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.
Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.
22 грудня 2023 року стало відомо, що Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі.
Через два дні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.