Азербайджан перейменував село у Нагірному Карабаху, яке взяв під контроль

Азербайджан перейменував село у Нагірному Карабаху, яке взяв під контроль

Азербайджан перейменував село у Нагірному Карабаху, яке взяв під контроль
Міністерство оборони Азербайджану

Азербайджанська армія взяла під свій контроль низку населених пунктів невизнаного Нагірного Карабаху. Серед них село Мадагіз, яке влада країни перейменувала на Суговушан.

"З третього жовтня 2020 року я відновлюю історичну назву села Мадагіз. Відтепер воно знову буде називатися Суговушан", - заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Ільхам Алієв заявив про "звільнення" Мадагіза 3 жовтня та привітав із взяттям селища командира 1-го армійського корпусу Хікмета Гасанова.

Окрім Мадагіза під контроль Азербайджану перейшли: Талиш Тертерського району, село Ашаги Абдуррахманли Фізулінського району, села Мехді, Чахирли, Ашаги Маралян, Шейбі і Гуйджаг Джебраїльського району.

Що відомо

  • Українська авіакомпанія SkyUp скасувала найближчі рейси з Києва у Єреван. Про це повідомляє онлайн-табло аеропорту "Бориспіль".
  • Державна авіаційна служба заборонила вантажне та пасажирське авіасполучення з Нагірним Карабахом та прикордонними регіонами через загострення конфлікту між Азербайджаном та Вірменією.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що головною умовою припинення бойових дій в Нагірному Карабасі є виведення збройних сил Вірменії із регіону.

Читайте також

Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом

Вибір редакції

На початок