Азербайджанська армія взяла під свій контроль низку населених пунктів невизнаного Нагірного Карабаху. Серед них село Мадагіз, яке влада країни перейменувала на Суговушан.
"З третього жовтня 2020 року я відновлюю історичну назву села Мадагіз. Відтепер воно знову буде називатися Суговушан", - заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.
Ільхам Алієв заявив про "звільнення" Мадагіза 3 жовтня та привітав із взяттям селища командира 1-го армійського корпусу Хікмета Гасанова.
Окрім Мадагіза під контроль Азербайджану перейшли: Талиш Тертерського району, село Ашаги Абдуррахманли Фізулінського району, села Мехді, Чахирли, Ашаги Маралян, Шейбі і Гуйджаг Джебраїльського району.
Що відомо
- Українська авіакомпанія SkyUp скасувала найближчі рейси з Києва у Єреван. Про це повідомляє онлайн-табло аеропорту "Бориспіль".
- Державна авіаційна служба заборонила вантажне та пасажирське авіасполучення з Нагірним Карабахом та прикордонними регіонами через загострення конфлікту між Азербайджаном та Вірменією.
- Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
- 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
- 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
- Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що головною умовою припинення бойових дій в Нагірному Карабасі є виведення збройних сил Вірменії із регіону.
Читайте також
Бої за Нагірний Карабах: сотні загиблих, тисячі поранених. Що стоїть за конфліктом