Перейти до основного змісту
Альянс має готуватися до десятилітньої конфронтації з Росією — Столтенберг

Альянс має готуватися до десятилітньої конфронтації з Росією — Столтенберг

НАТО
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. AP

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс має готуватися до можливої десятилітньої конфронтації з Росією, оскільки її агресія може поширитися й на інші держави, якщо президент РФ Володимир Путін здобуде перемогу в Україні.

Про це Єнс Столтенберг сказав в інтерв'ю виданню Welt.

За словами генсека НАТО, оборонну промисловість слід швидко нарощувати, а стримування "працює лише тоді, коли викликає довіру".

"Північноатлантичний альянс не прагне війни з Росією, але ми повинні підготуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями", — сказав Столтенберг.

Він підкреслив, що найкращий захист зараз — це підтримка України та інвестиції у військовий потенціал НАТО.

"Нам потрібно швидше відновити та розширити нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити поставки в Україну і поповнити наші власні запаси", — сказав він і пояснив, що це означає це означає перехід до швидкого виробництва, необхідного під час конфлікту.

Тому генсек НАТО закликав до збільшення кількості замовлень для оборонних компаній Європи і наголосив, що у країнах з ринковою економікою виробникам зброї потрібні підписані контракти, щоб вони могли нарощувати її виробництво.

Столтенберг також попередив, що російський президент Путін готує свою країну до тривалої війни, тому Захід також повинен робити "більше для власної безпеки".

28 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що "на певному етапі" хоче запросити Україну стати повноцінним членом Північноатлантичного альянсу.

29 січня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що "підтримка України — це не благодійність, а інвестиція у світову безпеку" і закликав союзників по Альянсу надалі допомагати нашій державі.

Перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.

За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.

Українська делегація повернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".

Топ дня
Вибір редакції
На початок