Президент Румунії пропонує парламенту дозволити швидке розгортання сил НАТО на території країни у разі загроз

Президент Румунії пропонує парламенту дозволити швидке розгортання сил НАТО на території країни у разі загроз

Румунія
Президент Румунії Клаус Йоганніс. Фото: AP

Президент Румунії Клаус Йоганніс запропонував парламенту дозволити розміщення на своїй території сил швидкого розгортання високої готовності НАТО у разі серйозних загроз безпеки.

Про це йдеться у листі президента Румунії Клауса Йоганніса до парламенту.

Згідно з цим рішенням, Північноатлантична рада може вирішити розгорнути дуже швидкі об’єднані оперативні групи на території Румунії у разі раптової серйозної кризи в безпеці, яка загрожуватиме національній незалежності та суверенітету країни, щоб "швидко розв’язати кризу та запобігти її ескалації".

Для забезпечення швидкого розміщення цих сил протягом 72 годин необхідне попереднє схвалення їх розгортання або транзиту через територію країни.

Як пише Euractiv, парламент Румунії обговорить рішення президента на наступному спільному засіданні найближчими тижнями.

Своєю чергою, міністр оборони Румунії Георгіца Влад пропонує також підвищити таку готовність серед населення. Він закликав румунську владу ухвалити закони й заходи для підвищення готовності населення проти потенційних російських загроз, попереджаючи, що перемога Москви в Україні може сприяти подальшій агресії.

14 січня 2024 року Україна розпочала переговори з Румунією про укладення двосторонньої безпекової угоди.

На початок