Військові частини вестимуть облік майна в електронному форматі — Міноборони

Військові частини вестимуть облік майна в електронному форматі — Міноборони

ЗСУ
Міністерство оборони України. Фото: Міноборони

Міноборони України спростило ведення обліку військового майна, впровадивши електронну систему для допоміжних документів та облікових регістрів. Водночас первинні документи (накладні, вимоги, акти, атестати) поки що залишаються в паперовій формі.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

"Внесено зміни до наказу Міністерства оборони №440 "Про затвердження Інструкції з обліку військового майна у Збройних силах України", — йдеться у повідомленні.

В оборонному відомстві зазначили, що командир роти наразі витрачає 50-80% свого робочого часу на бюрократію. За словами заступниці міністра оборони з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерини Черногоренко, облік майна є одним з найбільш об'ємних бюрократичних процесів, а відповідні зміни до наказу створюють можливості для автоматизації.

Зазначається, що відтепер військові частини зможуть вести облікові регістри та допоміжні документи (журнали щодо майна) лише в електронній формі й використовувати для цього програмне забезпечення, яке:

  • прийняте в експлуатацію Міністерством оборони;
  • допущене до дослідної експлуатації (у такому разі програми мають відповідати усім вимогам щодо захисту інформації, тобто мати сертифікат відповідності комплексного захисту.

"Наразі прикладом такої програми є SAP, автоматизована система управління оборонними ресурсами. Це провідна логістична система у світі, якою користуються 28 країн НАТО. Для переходу на такі програми командирам чи начальникам військових частин, які ведуть власне військове господарство, потрібно видати наказ щодо їхнього використання. У разі переходу залишається лише електронний облік, вести паперові журнали та дублювати інформацію заборонено", — пояснили у відомстві.

Там зазначили, що до переходу можна вести облік майна в інших програмах без окремого дозволу, наприклад у Microsoft Office 365.

"Проте у такому випадку друкувати всі сторінки журналів обліку не потрібно – достатньо лише періодично підписувати узагальнювальну відомість при звірках", — йдеться у повідомленні.

У Міноборони додали, що у разі питань щодо наказу чи переходу на електронну форму потрібно звертатись на "гарячу лінію" відомства за номером 1512.

У жовтні 2023 року Міноборони спростило процедуру списання військового майна, яке було втрачене в ході бойових дій. Раніше уряд ухвалив постанову "Про внесення змін до Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних силах".

15 грудня 2023 року міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ, який запровадив спрощену процедуру списання військово-медичного майна Збройних силах. Йдеться про аптечки, сумки та наплічники.

На початок