Облік "Вконтакте": в РНБО розповіли, коли візьмуться за користувачів забороненої соцмережі

Облік "Вконтакте": в РНБО розповіли, коли візьмуться за користувачів забороненої соцмережі

Ексклюзивно
Облік "Вконтакте": в РНБО розповіли, коли візьмуться за користувачів забороненої соцмережі
. Секретар РНБО Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Стратегія кібербезпеки України та стратегія інформаційної безпеки будуть затверджені протягом пів року. РНБО обіцяє обговорити в рамках стратегії кібербезпеки питання обліку користувачів забороненої російської соцмережі "Вконтакте".

Про це повідомили в апараті Ради нацбезпеки й оборони України у відповідь на запит Суспільного про те, яким чином здійснюватиметься цей облік.

"Відповідно до затвердженої Стратегії національної безпеки України протягом пів року буде розроблено нову Стратегію кібербезпеки України, а також стратегію інформаційної безпеки. Питання створення "системи обліку українських користувачів російської соціальної мережі "ВКонтакте" та, за необхідності, інших соцмереж, що знаходяться під контролем держави-агресора, обговорюватиметься в рамках реалізації згаданих стратегій", – йдеться у повідомленні РНБО.

У Раді нацбезпеки та оборони наголосили, що доступ до російських соцмереж з території України становить реальну загрозу національній безпеці, тому "потребує зусиль щодо нейтралізації".

"Російська соцмережа "ВКонтакте", яка перебуває під санкціями з 2017 року, є одним з інформаційно-психологічних засобів цієї гібридної війни, тому користування її ресурсами та розповсюдження відповідного російського контенту в інформаційному просторі України розцінюється як загроза національній безпеці України, що потребує нейтралізації", – зазначається у повідомленні РНБО.

Що відомо

  • 13 травня Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про продовження заборони російських соцмереж "Вконтакте", "Одноклассники", Mail.ru та інших сайтів.
  • У вересні мобільні додатки "ВКонтакте" для операційних систем Android та іOS запрацювали на території України. Розробники соцмережі публічно заявили, що тепер додатками можна користуватися "без жодних VPN".
  • У РНБО заявили, що через підконтрольні соцмережі російські спецслужби збирають дані про громадян України та поширюють дезінформацію для впливу на громадську думку і маніпулювання нею напередодні місцевих виборів 25 жовтня.
  • 25 вересня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Рада національної безпеки та оборони планує поставити на облік українських користувачів російської соцмережі "ВКонтакте".

На початок